Utländsk inblandning är den vanligaste ursäkten bland muslimer när de ska förklara sina egna länders misslyckande.
De verkar inte begripa hur rätt de har, anledningen till den muslimska världens misslyckande och våldsamma historia är just att muslimerna är utlänningar överallt. Islam hör inte hemma i världen. Överallt har muslimer använt våld för att sprida sin lära och krossa ursprungsbefolkningarna och ingenstans har de lyckats skapa fredliga, välmående länder fria från förtryck. I de länder där muslimer utgör 100 eller nära 100 % av befolkningen är det tvärtom värre än på andra håll i världen, se på Pakistan, Afghanistan, Saudiarabien och Somalia.
Islam är dysfunktionellt, islam är en smittsam sjukdom och när islam har misslyckats så katastrofalt över hela världen, varför ska vi tillåta skiten att breda ut sig här?
Jag är fullt medveten om att de flesta muslimer inte är terrorister eller fundamentalister men varför kan då inte de vettiga muslimerna be Muhammed och Allah fara åt helvete. Det enda som kan rädda muslimerna är att de blir sekulära och har de inte fattat det på 1 400 år så är de bra korkade…

Nostradamus i norr:
Här gäller det att tolka rätt och riktigt…Själv tolkar jag det efter raserna vita,röda(indianer),svarta,och fläckiga (de arabiska)..Min teori är vidare att det skriften ger budskap om,är just det som sker idag.Afrikanerna (de svarta) rusar mot nord,liksom de fläckiga (araberna).Dessa två färger nyttjar nu de vita till bristningsgränsen.Vad betr, de röda (indianerna) är ju dessa i stort utrotade !!
Själv är jag vaxinerad, occh helt oemottaglig
mot detta grava sjukdomstillstånd!
Nej, inget om den ”Arabiska våren” men annat tankeväckande. I GT skriver profeten Sakarja i 6 kapitlet om fyra slags hästar som drog ut över jorden med vagnar:
”När jag sedan åter lyfte upp mina ögon, fick jag se fyra vagnar komma fram mellan två berg, och bergen voro av koppar. För den första vagnen voro röda hästar, för den andra vagnen svarta hästar, för den tredje vagnen vita hästar, och för den fjärde vagnen fläckiga hästar, starkare än de andra. Då tog jag till orda och frågade ängeln som talade med mig: ”Vad betyda dessa, min herre?” Ängeln svarade och sade till mig: ”Det är himmelens fyra vindar, vilka nu draga ut, sedan de hava fått träda inför hela jordens Herre. Vagnen med de svarta hästarna drager mot nordlandet, de vita följa efter dem, och de fläckiga draga mot sydlandet.” Men när de som voro starkast skulle draga ut, voro de ivriga att få fara omkring på jorden. Då sade han: ”Ja, I mån fara omkring på jorden.” Och de foro åstad omkring på jorden. Därefter ropade han på mig och talade till mig och sade: ”Se, genom dem som draga ut mot nordlandet skall jag släcka min vrede på nordlandet.”
De röda beskriver sannolikt judendomen, de svarta katolicismen, de vita kristendomen och de fläckiga islam.
Nostradamus i norr:
Då låg man vid den tiden detta skrevs,långt före Kopernikus,Nostradamus m.fl betydande orakel!
Måste vara ett av de få stora miraklen,som verkligen uppfyllts till fullo…
Nämndes inget om den ”Arabiska våren” ?
Patriarken Abraham i Gamla Testamentet hade en egyptisk tjänstekvinna vid namn Hagar. Tillsammans fick de sonen Ismael som är anfader till ismaeliterna (araberna/muslimerna).
Citat ur 1 Mos. 16 kapitel: ”Och Herrens ängel sade till henne: ”Jag skall göra din säd mycket talrik, så att man icke skall kunna räkna den för dess myckenhets skull.” Ytterligare sade Herrens ängel till henne: ”Se, du är havande och skall föda en son; honom skall du giva namnet Ismael, därför att Herren har hört ditt lidande. Och han skall bliva lik en vildåsna; hans hand skall vara emot var man, och var mans hand emot honom; och han skall ligga i strid med alla sina bröder.”
Muslimerna har inte blivit sekulära på 1400 år. Det hade inte de kristna heller. Först efter de våldsamma urladdningarna på 1600-talet, excesserna på 1700-talet och med franska revolutionen som pådrivande blev kristendomen sakta men säkert sekulärt, upplysningstiden och den industriella revolutionen med dess vetenskapliga framsteg hjälpte till. Muslimernas ökenvandring kommer att vara 400 år till, och under den tiden hinner dom förstöra mycket och orsaka mycket lidande.
En enkätundersökning i Tyskland vid sekelskiftet visade att hela 70% av landets då 3 miljoner muslimer ville leva i fred med tyskarna. ENDAST 30% förklarade sig beredda att ta till våld för att försvara islam.
Endast? Japp, det är ju en låg siffra i sammanhanget. Och därmed bekräftat att muslimer endast hör hemma i öknen och andra ställen där de inte kan göra någon skada.