HATMEDIA. Vestmanlands Läns Tidning, VLT, är en liberal dagstidning som ges ut i Västerås sedan 1831. Chefredaktör är Daniel Nordström, en man som inte ens låtsas som han försöker rapportera sakligt och allsidigt. Han påstår att han sysslar med journalistik men ljuger, det han arbetar med är politik. Läs om politikern som kallar sig journalist på Petterssons blogg.
Nåväl, de 27 juli hade VLT bland annat två artiklar införda, den ena handlade om att ”Kriminella nazister tävlar för Västerås Fight Club” i den artikeln hängs två personer ut som dömdes för att år 2011 ha burit kniv, batong och tårgasspray på Vasagatan i Västerås. Den andra dömdes till sex månaders fängelse för misshandel och våldsamt upplopp 2013. De två är det som media kallar nazister och högerextremister.
En annan person som det står om i VLT samma dag ”Fyra års fängelse för dråpförsök” dömdes nyligen till fyra års fängelse för försök till dråp. Han är även efterlyst för grov misshandel och grov stöld. Den personen namnges ej. Kanske det beror på att det är ett ”ensamkommande barn” som ljugit om sin ålder och är vuxen. Läs HÄR.
Svenskar som dömts tidigare och avtjänat sina straff hängs ut i VLT
***
Invandrare som nyligen dömts till hårdare straff än svenskarna får vara anonyma i hatmediet VLT

Men då vet vi ju att så fort någon dömd får vara anonym eller med fingerat namn så är det en invandrare…
Hatmedias journazister passar bättre som kloakdykare i den bruna smörjan än som journalister. I Umeå blev de verkliga nazisterna avklädda in på kroppen;
http://www.dn.se/kultur-noje/kronikor/elisabeth-asbrink-i-umea-ar-judarna-inte-inbjudna-att-minnas-kristallnatten/
Kan det bli tydligare?
Vilka satans kretiner som springer maktens ärenden i hopp om belöning pk-elitens media hus.
Skulle det vara en merit att få Rikspolischefen Dan Eliassons
uppbackning? Det är ju ett bevis på att även Emma är en
knäppgök!
Ang bikinipolis griper blattetjuv
Dan Eliasson hatar Mikaela Kellner som är en riktig polis ,smart,tuff ,stark vältränad och snygg som tusan (Dans motsats) och vurmar för blattevurmaren, kommunistjäveln Emma Persson ,,hon arbetar med asylrätt och skriver att hon har backning från rikspolischef Dan Eliasson när hon anklagar Mikaela (mörka krafter) för att hon fredar sina ägodelar samtidigt som hon utövar sitt yrke en ledig dag i rålamshovsparken
Jag skulle gett en hel drös pengar för att fått se gripandet i live,,applåderna hade haglat och jag hade friat
De flesta kritiker till Perssons utspel menar att det är helt i sin ordning att polisen publicerar bilder där de griper misstänkta brottslingar. Men Emma Persson ger sig inte i sitt Twitterkrig mot poliser som arbetar i fält. Hon berättar att rikspolischefen backar henne i hennes kamp mot poliser som stolt publicerar bilder på misstänka brottslingar som de gripit.
/Users/urk/Desktop/kellner_mobiltjuv_emmapersson650.jpg
Det blir säkert bra när vi inte har några pengar att försörja stolpskottet på VLT. När tidningarna inte får några bidrag, då kan han ju försöka försörja sig på egen hand utan bidrag. Börja jobba kanske med något som svenska medborgare vill ha.
Afa aktivister misshandlar och trakasserar dom som delar ut mat och filtar till hemlösa på medborgarplatsen eftersom uteliggarna enl dom är svenskar
,,men alla finnarna då ? räknas dom inte som utlänningar eller måste man se ut som en kolbit med pubishår för att räknas som invandrare
Och om detta skrivs det ingenting i kommunistskittablåerna ”slasken”
Finns bara 2 sätt få bort dessa journilister. Köp eller klicka inte på deras sidor.
Rösta på SD så vi kan få bort presstödet.
Det som sker idag genom dessa journalister är de samma som förekommit i gamla kommunistländer. Desinformation och mörkning av verkligheten.
Dwssa jornalister är ett utdöende släkte som tur är. Aftonbadet lär finnas kvar p.g.a. stöd från LO o Socialdemokraterna.
Expressen har någon journalist som skriver vettigt ibland. Börjat inse faran.
SDS tappar läsare och minskar sin journalistkår sakta men säkert.
Bra att vi har bloggare som Pettersson m.fl.
Bättre stödja dessa bloggare med en slant.
Det är sällan men det händer att jag klickar på expressen, idag var ett sådant tillfälle. ”Filmstjärnor”, ett ord som även jag har använt om dessa figurer i kommentarer på olika bloggar, har fått de kommentarerna borttagna då ordet tydligen var olämpligt då för några år sedan. Vi är där nu och ordet är godkänt ett litet framsteg, så som jag känner mitt folk svenskarna så måste det råda konsensus, kan vi hoppas på konsensus även om det inte är vänsterkonsensus ?
http://www.expressen.se/kronikorer/alex-schulman/de-har-blivit-stjarnor-i-stallet-for-skurkar/
En av anledningarna till att utomparlamentarisk höger beväpnar sig är just vänsterns våldsamhet. Vapenbrott betyder inte kriminell, det betyder polistrakasserier och jäviga domstolar och jäviga media.
https://youtu.be/MJRcaOGe41E
Säger allt