ISLAM. I går var det fem år sedan attentatet mot den svenska konstnären Lars Vilks. Den 15 februari 2015 mördades två danskar, i samband med ett stödarrangemang för den svenska konstnären Lars Vilks. Filmregissören Finn Nørgaard och synagogavakten Dan Uzan dödades av islamisten Omar El-Hussein, som sedan dödades av dansk polis.

Det svenska samhället krökte rygg då och gör så fortfarande för några lättkränkta våldsamma muslimer som med hot och våld försöker få våra samhällen att ändra sig i den riktning de vill.
Lars Vilks visar på sin blogg vad han sysslar med
Vilks är bland annat känd för sina teckningar av profeten Muhammed som rondellhund vilket retade upp de lättkränkta till den grad att de försöker mörda för en streckgubbe.
Katerina Magasin skriver om attentatet mot Lars Vilks…
-Pettersson har skrivit en hel del om Lars Vilks på bloggen…
Nedan ser ni Lars Vilks, hans rondellhund och några verk där den store, vänlige och kloke profeten Muhammed får vara med på ett hörn.
***
[…] Fem år sedan attentatet mot Lars Vilks, men Sverige kröker fortfarande rygg för islam […]
Har man bara tillräckligt mycket våldskapital bakom sig, tillhör en rasifierad grupp och är väldigt hotfull, blir man mycket positivt särbehandlad i Sverige.
Kraven på dig minskar direkt och du slipper personligt ansvar för dina handlingar.
Som svensk måste du väl förstå….så kan du inte göra, säga, klä dig o s v.
Allt som händer oss, blir indirekt vårt eget fel.
Ändå klagar man ständigt på att vi förtrycker dom och är rasister.
Ser faktiskt ut som det är tvärtom.
Jag har en dröm: att hitflugna som lever på västvärldens ansträngningar ska uppmanas av en fatwa av Ayatollan, att de bör börja hjälpa till med något, inte bara spela och köra sitt race.
https://www.sydsvenskan.se/2020-02-17/slojforbudets-effekt-fler-bar-sloja
[…] publicerad på Petterssons gör Sverige lagom!: ISLAM. I går var det fem år sedan attentatet mot den svenska konstnären Lars Vilks. Den 15 […]
Reblogga detta på ulsansblogg och kommenterade:
Tänk att kunskapen i det svenska samhället är så ringa om Islam och speciellt hos svenska politiker.
Ja, många muslimer är väldigt lättkränkta. Så och en del andra som ser sin lättförtjänta försörjning hotad.
Det ligger en del i vad Castle säger . Men sandnegrer och negrer kan inte klara sig själva . När den vite medelålders heterosexuelle manen tar sin hand från Sverige , vad ska sandnegrer och negrer leva av då ? Det började med Salman Rhusdie och hans Satansverserna . Där skulle väst ha näppsat sandnegrerna , rakt av bara . Tyvärr så sitter de på oljan som de själva inte kan hantera . Oduglingarna behöver västs hjälp . Kalla allt som har med islam att göra för islam och människorna för islamister , inte muslimer eller muhammedaner allenast islamister . Mvh Sjöström
Jag håller med Olof.p..inavel och en politisk ideologi (islam) är aldrig bra, muslimer är ett bra och avskräckande exempel på detta.
Att en feministisk regering kröker rygg inför islam och muslimer är en konstig och sinnessjuk paradox.
ni svenskar är absolut ett av dom mest tragiska människorna som finns o mest dummaste samtidigt sorgliga är ni
är man svag o feg så blir man tyvärr straffad i denna värld tyvärr är det så
bara kolla hur sverige ser ut
islamisterna äger ju halva landet minns plus
nyans partiet är på ingång
mosker byggs för fullt
araberna o afrikanerna väller in deras mål är självklart dumma sverige där kan man leva gratis
o fängelset i sverige är inte fängelse det är lyx hotell
pizza polisen är världens sämsta det visste man innan men bjuda på
pizza till grovt kriminella hahahahah halllååååååå
funkade ju inte tydligen bjud på kebab pizza extra stor med extra vitlöksås
kanske det går bättre hahah idioter
terrorister får bidrag o lever gott här istället för annat straff än belöning dom får behöver man säga mer om detta skit land sverige som det blivit
alla skrattat åt er hela världen svenskar det gör jag med
tycker det är tråkigt att det ser ut såhär
malmö är ju som baghdad e beirut om inte värre
jobbar man i sverige o sköter sig omissar ta ut sin semester då blir man utvisad
jobbar man i sverige blir man utvisad
rånar,mördar,våldtar är terrorist i sverige blir man ej utvisad istället belönad
behöver man säga mer europas containerna sverige
lycka till med att få ordning på detta land
“Castle”:
Har ni samlas alla sex i er Moské en söndag ? Idioter……
Jaha, jag som trodde att T-banan i Stockholm är Afrikas avloppssystem.
Se där vad inavel kan ställa till med för muslimerna!