INRIKES. Tveklöst ett av de värst uttalanden en svensk riksdagsledamot gjort någonsin. Hur är det möjligt att en ledamot av Sveriges riksdag utan påföljd kan påstå att halva Sveriges befolkning och 188 av riksdagens ledamöter är grova brottslingar.
Linda Snecker är en konstig kvinna, hon är gift och förutsätter att hennes man är våldtäktsman. Snecker överöser annars kriminella med sympatier och vill ha lägre straff för alla utom dom som hotar politiker. För övrigt brukar damen tycka synd om våldtäktsmän samt ”ensamkommande barn”.
-Pettersson misstänker att Linda Snecker pekar ut alla män för att dölja fakta om våldtäkter, själv kan jag inte se vem som är terrorist och undrar varför inte regeringen skickar hem alla muslimer.
Filmen från april 2019
***

[…] våldtagen men ingen känner en våldtäktsman, twittrar Linda Snecker (V) men damen har även sagt att hon förutsätter att alla män är våldtäktsmän och att vänsterpartiets rättspolitiske talesperson inte skulle känna någon man är […]
Hur kan folk som lyssnar på henne sitta utan att protestera.
Hon förutsätter inte bara att hennes man är våldtäktsman, utan också hennes pappa, mor- och farbröder, morfar, farfar och alla kusiner. Hon måste ju var väldigt (o)älskad av sina manliga släktingar.
Varför flyttar inte stackaren dit det hon säger gäller då?
Er partiledare är han värst då?
vi människor är djur, vissa stammar av människoapor
har andra värderingar om det kvinnliga könet än
andra apor…de flesta (faktist) anser kvinnan skall
tas med storm, ett nej är inte alltid ett nej…utan att
under akten kan många damer ändra attityd och
gilla behandlingen…därför är mörkertalet va gäller
själva ”tecken” oviss i lagens mening…om det är
våld me i spelet eller inte?…kanske gått i brallan
”innan” för vissa å de ä därför tjinonan anmäler
den stackars nidinigen…å blev därmed blåst på
konfekten och bitter?
Ja utav de som kommit hit de senaste 5 åren så stämmer det säkert 😄😄
Linda Westerlund Snecker har 10 män och 16 kvinnor som kollegor för Vänsterpartiet i Sveriges riksdag. Totalt är dom 27 ledamöter inkl. henne själv.
Att hon bara vågar uppehålla sig där när misstänkta våldtäktsmän med Jonas Sjöstedt i spetsen vilket ögonblick som helst skulle kunna begå grovt sexuellt våld mot henne.
Sen har vi alla farliga vänsterpartistiska män som är valda ledamöter i kommuner och regioner runt om i hela landet. Dom är inte heller att leka med.
Dessutom alla djävulska manliga medlemmar i Vänsterpartiet både centralt och lokalt runt om i hela Sverige.
Hur kan Linda Westerlund Snecker öht vara kvar i Vänsterpartiet med så oerhört många presumtiva och hotfulla våldtäktsmän som ofta finns i hennes omedelbara närhet?
Vänsterpartister i riksdagen – 27 st. Klicka på länken:
https://www.riksdagen.se/sv/ledamoter-partier/vansterpartiet/
Sedan tillkommer männen i alla övriga partier både i riksdagen och i regeringen (t ex Stefan Löfven) där alla är starkt misstänkta för avsikter att begå våldtäkter.
Linda Westerlund Snecker borde nog göra som Mona Sahlin … anställa en personlig livvakt … men en man är då givetvis helt uteslutet.
Tänk att alla dessa idioter måste fly landet när de blir gamla!
För de kommer inte ha det bra när ”folket” ska vårda dem!
Varför kallar inte talmannen in vaktmästarna, så att de kan avlägsna denna dyngspridare från demokratins högsta organ ; riksdagen.
För nå´n j-a ordning får det väl ändå vara även bland kommunister !
Hon är ju vänsterpartist, och hos dom sitter det minimala
förstånd dom besitter i den del av kroppen som andra
sitter på!
… och alla kvinnor är horor då, eller? Jag spinner vidare på den otroligt fåniga Linda Sneckers sexistiska generalisering.
Inget att förvånas över. Hon är honkönad, hon är politiker. Hon är välindoktrinerad i sin kommunistlära, har det sedvanliga hatet mot en frånvarande fader…kort sagt, störningar uppstår. Definitivt inte första gången det händer honkönade varelser.
Riktigt illa, det är kalla, analyserande hjärnor vi behöver i riksdagen, inte känslomässig hormonruljans. Särskilt inte då det hela är fullständigt substanslöst, utan nytta.
När jag tittar på Linda Snecker så finns det absolut ingen möjlighet till våldtäkt. Mer avtändande kvinna får man leta efter så mig kan ni avskriva från att alla(h) män är våldtäktsmän
– Baaaaarn nu ska vi åka och kastrera er för ni kommer bli våldtäksmän säger en politiker.
Jag vill inte uppfostra två framtida våldtäktsmän.
Så sluta gnälla nu och packa in er i bilen.
Då måste väl hennes pappa ha våldtagit hennes mamma, så denna lilla sinnessjuka dotter blev till….kan hennes föräldrar vara syskon ?
Hon hör hemma på hispan. Var får de allt ifrån? Påtänd? Stenad?
”Vi kan inte se på dig om du är en våldtäktsman” Men vi kan se på dig att du är kommunist (även om du försöker lura i oss andra, mindre stigmatiserande beteckningar). Den tomma blicken, den menlösa flinet, men främst av allt den tomma retoriken, halmgubbarna och utopierna.
Linda Sniken var barnledig under riksdagsperioden så man hade kallat in ersättare men när riksdagen gick på sommarledighet, vem dyker inte upp som gubbin i lådan? Och när riksdagen började ”jobba” igen, vem drar som en avlöning i slutet på månaden?
Så Linda själv har barn? Då måste hon ju så klart ha blivit våldtagen av barnets/ barnens pappa/pappor innan hon fick sitt/sina ungar.
Stackars Lindas barn.
Avlade av en vänsterpartist.
Tillkommen genom en våldtäktsmans försorg.
I tron på Karl Marxs heliga bok.
Med sanningen att denna röding tar från sina väljare för att berika sig själv.
Undrar om detta även gäller män från MENA-länder eller deras värdegrund är rätt.
Hur står det till med det mentala tillståndet hos väljarna, när en sådan individ har kunnat bli invald i riksdagen.
Från vilket mentalsjukhus har denna psykopatkärring rymt från nu då?!.
Hon kanske har hört historien om mannen som var instämd till tinget för hembränning . Mannen som var åtalad nekade givetvis varpå domaren påpekade att man hade funnit en hembränningsapparat i mannens hus och sålunda måste betraktas som skyldig till det påstådda brottet .Då replikerade den åtalade mannen att är det på det viset så kan ni även åtala mig för våldtäkt för jag har grejer till det också .
Undrar om Linda hade vågat säga så till sin far , men att hon finns till kanske beror på att hennes far var berusad och gummit sprack , vilket man ju bara kan beklaga när man ser resultatet .
En sjuklig och i det närmaste paranoid inställning att utgå från att alla män skulle vara våldtäktsmän. Det är ungefär samma sak som om man skulle hävda att alla kvinnor är giftmördare, bara för att ett fåtal kvinnor begått sådana gärningar.
Det säger sig väl själv att detta är argument som inte håller.
Linda Snecker är kommunist. Ytterligare kommentarer är överflödiga.