20 thoughts on “”Fördriv inte ert eget folk”

  1. Tackar för alla varma kommentarer. Uppenbart tolkar man saker olika utifrån vad man lyssnar på.
    Nej…..jag har inget emot att man hjälper i den mån man kan. Men det betyder inte att jag inte förstått att det är och har varit ren idioti med invandringspolitiken och dess följder på ALLA plan, just utifrån att vi inte kan. Kan inte rent ekonomiskt, vilket vilken idiot som helst borde insett från första början…….kan inte för att vi VILL inte, vi vill inte ge rättigheter, välfärd, vårt land till människor som inte har annat för sina ögon än att härska och överta med alla medel.
    Att det är så stort intresse över vad jag röstat på är sjukt kul. Allvetare gör narr av en för att de tolkade det som att jag varit/är sozze och därmed en sanning…….
    Nej…för er som är intresserade så har jag röstat SD jag vet inte hur länge, är även medlem i SD.
    Men som sagt….tack för de värmande orden…..speciellt till er som förstod VARFÖR dokumentären gjordes och budskapet den var avsedd för….
    MvH
    Linda Wiberg

  2. grebom5 – Sweden – Retired male with more than 25 years experience of overseas work, mostly in Africa and Asia but also Europe. Convinced that Islam is a dangerous religion present in our time but still using medieval ways of practising their religion.
    gamgubben skriver:

    Det är definitivt inte den här regeringen som har hela ansvaret för dagens situation. Nermonteringen av det svenska påbörjades av den man som inte hade en aaaning, alltså adelsmannen.
    Men grunden till detta är mångfacetterat, förskola som predikade socialism till lättpåverkade hjärnor. Väljarna som inte var tillräckligt uppmärksamma på vad som var i görningen på grund av alla partiers likriktning.
    När så ett parti som hade klart för sig vad som skedde och vad som måste göras blev de utfrusna av så gott som alla. De partier som visste med sig att de gjort fel ville inte erkänna sina misstag utan avfärdade nytänkarna som rasister utan rätt värdegrund. Vissa trögskallar fortsätter motståndet allt enligt ordspråket ”för sent skall syndaren vakna.”

  3. Vi kan inte hoppas på att de som nu sitter vid makten, löser problemen. Löfven och Co, säger rakt ut att inget av det vi ser har med invandringen att göra. Det hade sett exakt lika ut ifall svenskar bott i områdena.
    De förnekar vad de orsakat, med att inte ställa krav på de som vill bo här.

  4. Det är så jävla underbart att socialkärringar i tidigare priviligerade etniskt vita områden får känna på det dom pratat sig varma om i decennier.
    Om ni känner minsta sympati så kom ihåg dessa människor tills ganska nyligen kallade sånna som oss för rasister och gärna inför andra.

  5. Som man röstar, får man ligga. Jag är invandrare, och jag röstar på SD. Sverige blir allt mindre civiliserat i och med importen från Afrika, arabländerna och Afganistan. Enjoy your rape, era mångfaldsvurmande idioter som röstar på mångkulturen.

  6. Rösta ut politikerpatrasket=fyrklövern, när det blir dax.
    De har det hela ansvaret för att etniska svenskar och de skötsamma utlandssvenskar som kommit till vårt land för att arbeta, far så illa. Är otrygga, utnyttjas. Skam över alla politiker som skott och skor sig och lever gott på oss skattebetalare men inte gör det som de är satta att göra.

  7. En mycket gripande film om och med en vanlig svensk familj som fallit offer för den förödande mångkulturen. Jag lider verkligen med denna familj samt med alla andra som också råkat illa ut till följd av denna ansvarslös invandringspolitik, som bedrivits sedan 30 år tillbaka i tiden. Vi infödda svenskar har inte bett om att bli påtvingade denna sörja av avskum som inte respekterar oss infödda, vår historia, vårt arv eller ens landet i stort.
    Måtte de som ansvarar för denna dystra utveckling få sitt straff.

KommenteraAvbryt svar