9 thoughts on “Klimat Gretas magplask

  1. Stackars flicka! hur hon utnyttjas! Hur lågt IQ måste man ha för att instämma helt i Klimathysterin? Eftersom ca 50% av befolkningen har IQ på 101 eller däröver och ca 60- 80 % verkar tro på Regimens och mediernas lögner inkl klimatspektaklet, skulle det medföra att med ett IQ under ca 115 är man tillräckligt dum för att inte genomskåda detta. Men det har inte bara med IQ att göra utan även självförtroende och förmåga att motstå grupptryck, något som under de senaste decennierna troligtvis är på sin lägsta nivå hos Svenska folket på mycket mycket länge! kanske någonsin?
    Flumskolan, Dagis och Fritids etc och indoktrineringarna där är väl det som jag misstänker starkt har bidragit till förfallet.

    • Som vi kan se har propagandan vuxit enormt sedan de fick statsbidrag dvs tvångsbetalt direkt ur folkets kassor. De vet nu att ingen kan protestera genom att ”göra sig av” med TVn!

      • Jag skrev på annat håll att kanske 1 miljon som åtnjuter skattefria inkomster här slipper betala för licensen. 1300 per person /år. En enorm summa som återigen går till flyktingar, men staten slipper redovisa det som bidrag.

    • Tänk även att det är vi arbetare och pensionärer som betalar skatt som ska betala detta spektakel, så länge man inte har en beskattningsbar inkomst behöver man inte betala något. Nu kan våra så kallade pensionsräddare / hjärnkirurger / raketforskare titta på den agendastyrda MSM gratis

  2. Det här med klimatskatter ( snart på även mat) kommer att vara vår undergång. Inbakade bidrag till flyktingar heter klimatskatt.
    Hur länge orkar vi?

  3. De människor i världen som är lyckligt utrustade med en hjärna lider av detta mång tusen miljarder bortkastade pengar som skulle kunna användas för människornas bästa istället.
    Dessa pengar har man kastat i sjön.

KommenteraAvbryt svar