BISTÅND. USA har i tysthet fryst sitt stöd till den palestinska myndigheten i avvaktan på granskning. Detta sker två månader efter att kongressen röstat igenom Taylor Force Act, som syftar till att tvinga den palestinska myndigheten att avsluta sin ”pay-to-kill”-policy, där man betalar ut löner till dömda terrorister i israeliska fängelser och till döda terroristers familjer.
Läs mer på i24NEWS.
-Pettersson undrar om Margot och Stefan kommer att öka det svenska biståndet som kompensation…

Trump lyckas med det han bestämmer sig för genom att vända sig direkt till väljarna, genomföra det han sagt och strunta i pk-världens tyckande och ”måsten”. Han sätter en ny agenda och motståndarna vet inte hur de ska komma åt honom längre😃. Svenska medier börjar dra ner på sina anti-Trump artiklar när de märker att det inte gick åt h-e. Det är inte lika många sidor att bara bläddra förbi längre.
Puppet on a string trump, puppetmaster Netanyahu
Vi har alltså s k ”politiker” och en politikeradel som stödjer renodlad terrorism!
Vi har en s k ”regering” med Margot som stödjer terrorism med våra skattepengar, uttagna från landet (Sverige) med världens högsta skattetryck!
Resurser som uppenbart behövs i landet Sverige!
Vi finansierar direkt och indirekt terrorism samtidigt som vi massimporterar dessa MENA-individer!
Vi betalar dubbelt om inte trippelt med våra skattepengar för denna idiotiska ”politik”!
Tack Trump, du är åtminstone konsekvent jämför med våra s k ”politiker” inom sjuklövern!
LOVE YA USA!! Not at all the scumbags on the photos!!!