BROTTSLIGHET. Det danska kriminella nätverket Loyal to familia (LTF) som främst består av muslimska invandrare från Mellanöstern har försökt rekrytera ett 15-tal unga personer i Eslöv, rapporterar Skånska Dagbladet.
Skolorna har flera gånger tvingats avvisa grupper av obehöriga från området.
– Några av skolorna i Eslöv har uttryckt oro och kontaktat polisen, säger kommunpolisen Mats G Odestål i ett pressmeddelande från Eslöv kommun.
LTF har uppmärksammats i samband med gängkonflikter och våldsincidenter på andra sidan Öresund. De har försökt etablera sig i Sverige, men har inte lyckats fullt ut och syns mest i mindre orter som Eslöv och Hörby.
-Pettersson har då och då skrivit om Loyal to familia, det verkar vara trevliga killar som gör livet spännande. Heller hur Stefan?

[…] polisen att LTF även håller på attetablera sig i Mellanskåne. Tonåringar från redan tidigare kriminella familjer i Eslöv värvas nu som springpojkar åt LTF:s knarklangare. De handlar om ett femtontal […]
Vi har sekten inbjuden till vårt fosterland!
Vi har sekten installerad i vårt fosterland!
Vi har sekten intill oss i vårt fosterland!
Vi har sekten omkring oss i vårt fosterland!
Sekten har till uppgift att ta över det vi arbetat för!
Sekten har som mål att ta över vårt land!
Sekten har koranen som lagbok!
Koranen säger att; Islam ska ta över världen, inte delar av den,
utan hela – och om så behövs – med våld.
Är vi villiga att låta muslimerna ta över det vi äger?
Är vi villiga att låta muslimerna ta över våra kvinnor?
Är vi villiga att låta muslimerna ta våra liv?
Är vi villiga att låta muslimerna ta över vårt fosterland?
Kan vi tänka oss att försvara allt detta?
Kan vi tänka oss att försvara oss på egen hand?
”Grannsamverkan” är samverkan mot brott!
=> muslimerna tänker råna oss på allt vi äger.
=> är det då ett brott?
D.v.s. vi kan enas i små grupper och ”försvara” oss mot
muslimerna – och det är då inte att klassa som medborgargarden.
Prata med dina grannar!
Bestäm olika mötesplatser!
Bestäm vari hotet består!
Bestäm aktivitet!
=> Hjälp sekten att få en intensiv hemlängtan!
När vi byggt ett ”försvar mot brott” kommer säkert nya rikspolischefen att ställa sig positiv till vår verksamhet.
I hans gamla chefspost misslyckades han.
61 ”no-go zooner” = bostadsområden, ockuperade av islam har han nog behov av att visa ny kraft i sin nya uppgift, och denna ockupation av svenskt territorium bekräftar att han inte hade styrning över SÄPO!
Regeringen har bekräftat detta genom att tala om dessa områden som,
”särskilt utsatta områden”.
=> Helt riktigt: 61 bostadsområden på svenskt territorium, som är ockuperat av främmande makt; =är särskilt utsatta områden!
Statsministern har ju helt rätt i sitt uttalande – men gör inget åt det!
(nya rikspolischefen är välkommen för en dialog)
Enligt ”expretten Ynkeman” så är det bara några ”strulputtar”; hoppla alla socialdemokrater och övriga inom 7 – klövern!!!!!