I lilla Ubbhult…….

Var ute och åkte en sväng. På vägen mellan Hällingsjö och Kungsbacka finns ett litet samhälle- Ubbhult.  Där, mitt framför ögonen står en flaggstång, vid förskolan/skolan.  Det är ingen kommunflagga eller Sverigeflagga som vajar på toppen utan en PRIDE flagga?? Detta är ett samhälle som ligger idylliskt, de röstar borgerligt och hissar prideflagga?! Detta betyder väl att det inte finns några flickor och pojkar på förskolan – bara en massa hönor – hens?? Om mina barn eller barnbarn gått i denna förskola hade ”all hell broken loose”. Vem bestämmer att en prideflagga skall hissas i Ubbhult?? Kan ingen stoppa denna fruktansvärda ”fluga”.   Kan vi inte bara få lov att vara dem vi är!!

prideSåååååååå trött på detta!!!!

19 thoughts on “I lilla Ubbhult…….

  1. Flagga och lika perversa som i Stockholms Pride parad! Fy fan för att visa upp spektaklet och dessutom ta med sig barn till tillställningen! Hur djävla lågt kan man sjunka som människa för att tillfredsställa sina sjuka lustar!

    Jag respekterar och har inget emot HBTQ personer om de beter sig som människor och inte sämre än djur!

    Enligt min teori får var och en ha vilken sexuelläggning som helst, bara de inte blandar in mig varken fysiskt, psykiskt eller mentalt! Alltså så länge man ger fan i att visa upp sig och sin sexualitet offentligt så går det bra att acceptera och respektera individens val! Men så fort de fruktansvärt avvikande böjelserna visas offentligt tappar då åtminstone jag respekten och accepstancen för individen!

    Stefan Löfven respektera folkviljan avgå, utlys nyval och anordna Swexit omröstning, innan du obemärkt smyger ut på tånaglarna och stänger dörren till regeringskansliet för sista gången efter dig utifrån!

  2. Märkligt, i detta lilla Ubbhult med en befolkning på ca 1.000 har kapellet brunnit ner. Villor, fritidshus och bilar har också eldhärjats. Pyromaner eller….?

  3. #jagärhärOCHFIRAR när Anna Lindh folket knivhuggs och gruppvåldtas av elaka utomeuropeiska aliens de gav PUT till. Alla folkpartister borde bo i fängelset eller förorten och lära känna de så kallade nysvenskarna de litar på här i experimentet.

  4. Namnet på flaggan är i första hand regnbågsflaggan, även om det blivit vanligt att kalla den Pride.
    Den representerar inte bara homosexuella utan står också för tolerans och människors lika värde.
    Det är väl för det sistnämnda den är hissad i Ubbhult.

  5. Flertalet ”vettiga” homofiler utanför sthlm betackar sig nog för detta spektakel med flaggor och pridefestivaler i var ända ända ändaaa liten byhåla.
    Tror dom vill bli betraktade som individer och inte som homofiler.
    Löjligt.

  6. Det är väl enda ”fördelen” med Islam att då hänger det andra saker i flaggstängerna än Pride symboler,” Tänkte inte på det” säger JG

KommenteraAvbryt svar