TERRORISM. Sveriges avgiftsfinansierade statsradio har gjort ett fantastiskt reportage om Gaza, där minst 22 unga män dött medan de grävde terror-tunnlar från Gaza in mot Israel. I fredags omkom en ytterligare en 20-åring i en tunnelkollaps.
– Pettersson hör eller läser inte en enda kritisk fråga eller ord om varför araberna inte använder sina biståndspengar till att bygga sjukhus, skolor, bostäder, vägar eller kanske betalar elräkningen så de slipper få strömmen avstängd så ofta.
Vad blir nästa snyftreportage från den statskontrollerade propagandaradion.
- IS-soldaterna skadade sig när de tillverkade självmordsbomber…
- Islamisten blev biten i tummen när han våldtog en 12-årig yazidisk sexslav han kidnappat i Mosul…

Den som gräver grop åt andra ………….
Israel borde bomba gränsen med ”bunker buster” bomber. En hel massa.
https://www.google.se/search?q=bunker+buster&btnG=S%C3%B6k&client=firefox-b
Bild.
http://blogs.reuters.com/from-reuterscom/files/2009/08/bunkerbustercopy.gif
Det var tråkigt att höra.
Riktigt roligt tycker jag.
Verkligen.
Fortsätt gräva, verkar fungera!!
Just det, SR intervjuade ordföranden i Islamiska förbundet, Temmam Asbai. På en konferens i slutet av december, så hade man bjudit in Zaghloul El Naggar, en ökänd antisemit och allmän knäppgök. Han har förnekat 9/11 och har förespråkat kamelpiss som behandling för diverse åkommor och mycket annat trams. Ni kan själva googla på namnet, om ni inte redan känner till dåren. SR-journalisten undrade försynt, hur de tänkte där. Ordföranden avsade sig givetvis allt ansvar och skyllde på att de inte visste om hans bakgrund. SR påpekade då att det finns ett enkelt redskap som heter internet med en vanlig söksida som heter Google. Efter några milda bannor och förmaningar så ställdes då frågan: -Hur kommer ni att agera i framtiden, innan ni bjuder in talare? Ordföranden svarade: -Vi får Googla!
Skrattretande lam intervju och en löjligt förljugen ordförande. Diverse islamistiska, hatande förbund och föreningar får alltså årligen en drös med statliga bidrag, man kan verkligen fråga sig varför. De får väl tigga hos Saudiarabien istället, varför ska svenska skattebetalare stå för sådan skit? Det är ju inte så att det saknas hål på andra håll, där pengarna skulle göra verklig nytta. Det är en märklig tid vi lever i.
http://www.ilyameyer.com/uploaded_images/Children-composite-722810.JPG
Till vänster vill man följa koranen/sharia och spränga/mörda oskyldiga – flickan till höger är judinna och vill utbilda sig för att verka i ett civiliserat samhälle!
Mycket riktigt!
http://www.ceibal.edu.uy/contenidos/areas_conocimiento/mat/Divisibilidad/correcto.gif
Grattis!
Är det detta som kallas för ”grävande” journalistik?
Egypten har grävt en kanal med vatten från Medelhavet längs gränsen mot Gaza som omöjliggör tunnelgrävande inunder. Något för Israel att ta efter om det är möjligt ?
Arabpack som röstar tummen ner…
Synden straffar sig själv!
Man ska vara glad för det lilla sa alltid min mor så jäkla rätt hon hade.
Den av politikerfrälset statskontrollerade propaganda radion skriver ”militära tunnlar” och tar därmed ställning i konflikten som de med dessa ord menar är en berättigad militär konflikt.
Ja, som sagt INTE en kritisk fråga, exempelvis varför just MUSLIMER ställer till med så mycket skit och löser minsta konflikt med terror, våld och mord….HUR KOMMER DET SIG STATSRADION ??
Sverige är än så länge medlem i EU och EU har klassat Hamas som en terrororganisation så militära termer ska inte användas, det handlar om polisiära åtgärder eller möjligen utrotning av ohyra !
O.t. Sorgetåg till allmän beskådan i den mångkulturella smältdegeln.
http://www.sydsvenskan.se/2017-01-28/ett-sista-farval-till-ahmed-obaid-hur-gar-man-vidare-jag-vet-inte
Apropå bilderna på begravningen…
Var är kvinnorna?
Hucklekärringarna får aldrig delta i särkgubbarnas processioner. De tvingas att gå i sina egna.
https://petterssonorg.files.wordpress.com/2012/10/p9230343.jpg
Klicka på bilden så blir den tydligare och det går bättre att läsa deras ”budskap”.
Må han vila i OFRID och aldrig möta dom 72 sexdockorna.
Tittar på bilden och politikerfrälset har lyckats, befolkningsutbudet är fullbordat – de har utrotat den svenska hederliga rasen och bytt ut den mot araber/muslim scum i Malmö….!!
Vi byter därmed ut en av mänsklighetens bästa civilisationer mot barbari, kaos, terror och mord – överallt där denna ras finnes så är det exakt på det sättet och IDEOLOGIN ISLAM är deras rättesnöre…..Kanske överlever Sverige som stat men vi kommer att ta 1500 år tillbaka i tiden då pedofilen och halshuggaren Muhammed gick omkring i Medina, en pedofil gift med en 6 årig flicka…..!
JAG SÖRJER INTE DENNA ARAB MEN JAG SÖRJER MITT FOLK SOM FÖRSVANN FRÅN MALMÖ!!!!
Var det till dessa attacktunnlar Obama försökte skicka 2 Miljarder? (men som Trump lyckades stoppa)
PK-medias gullegris slipper väl den besvärliga frågan…
SVT/SR propagandaorganet när lögnen ska komma fram!
Unga palestinier dör när de gräver tunnlar för att attackera Israel, och svenska skattebetalare tvingas betala livslång pension till grävarnas anhöriga.
Who cares!
Jag bryr mig – skall fira ikväll
Man tycker annars att övning ger färdighet….men inavel säter ju som bekant sina spår.
Jag såg ett snyftreportage en gång som handlade om en zigenare med brännskador han sade att en kabel gått sönder, snacka om kvalitetstv inga följdfrågor det var naturligtvis ström i kopparkabeln han skulle stjäla apropå alla nedrivna kontaktledningar nu för tiden.
https://petterssonsblogg.se/2014/04/07/tva-zigenare-hittade-en-tredje-zigenare-brannskadad-i-ett-dike/