Den muhammedanska mordlystnaden kommer ifrån koranen
När hon gick ut för att mörda judar så agerade hon på order hon fått av muhammed i en dröm. Den 22-åriga muslimska kvinnan åtalades nu för mordförsök.
För två veckor sedan lämnade hon sitt hem beväpnade med två knivar, letade hon efter lämpliga judar att mörda. Efter ett tag såg hon den 30-åriga Reut Weitzman, en trebarnsmamma. Efter att hon stuckit kniven i Weitzman, vart hon tillfångatagen.
Dagen efter attacken förnekade hennes familj att att händelsen var terrorism. Hennes knivar, hävdade Abu Iyadh mamma ”var för att göra sallad”.
”Hon bantar. Hon bär alltid frukt och en kniv med sig i väska för att göra sallader. ”
Hennes egen version är att Muhammed övertygade henne att det är nödvändigt att döda judar.
I religiös iver så hade hon planerat en serie terrorattacker mot judar i den närliggande staden Rosh Ha’ayin. I december 2015 hade hon läst på internet hur man tillverka sprängämnent. Hon köpte material för en bomben, inklusive skruvar som skulle fungera som splitter. Enligt hennes plan skulle bomben placeras i en restaurang och detonerade runt lunchtid. Hon besökte även restaurangen för att se vilka säkerhetsåtgärder de vidtog.
När hon misslyckades med att bygga bombenförsökte hon istället att skaffa ett automatvapen. När hon var oförmögen att få tag på ett automatvapen, så ändrade hon sig och bestämde sig för en knivattack.
Den 3 april vid ca 13:00, hittade hon sitt mål. Hon hade för avsikt att döda Weitzman, men hennes offer gjorde motstånd, och Abu Iyadh lyckades bara att hugga henne i vänster arm.
Hur denna entusiastiske enthusiastic muslim infångades visas på videon nedan.
FjärranÖsternRedaktören konstaterar att den så kallade ”fredliga och humana religionen” verkar passa dåligt in i civiliserade samhällen.

Israeliterna gör helt rätt förutom att hon skulle skjutits på gatan direkt.
det råder inga tvivel på hennes skyldighet, samma regler borde för övrigt gälla i Sverige!! Det fins ett överskott på brottslingar, vapenlagen borde ändras så alla kunde försvara sig mot denna PARIA som härjar här nu!!
Jag tänker på profeten Mohammed som hade många drömmar eller uppenbarelser. En del säger elakt att han led av epilepsi och fick anfall i sin grotta.
Nåväl, de gör anspråk på Jerusalem som ännu en huvudstad i Kalifatet för de är inte beredda att lämna över vare sig Mekka eller Medina. Anknytningen där sägs vara Mohameds besök. Det var nu inte ett personligt besök utan han drömde att han fick rida på ett åsneliknande djur som kunde flyga med honom till Jerusalem på en snabbvisit.
Helt galna och vansinniga araber/muslimer som anfaller andra människor med kniv !!! Dessa stans mördare förtjänar att avrättas utomrättsligt på fläcken och det gör sådana som hjälper dem med pengar och moraliskt stöd också, våra vänner Socialdemokraterna so kryper på alla fyra med röven mot Mecka för SATANS FOLK!!!
Att Margot Walltröm försvarar och hyllar dessa terrorattacker får en djupare innerbörd nu när det islamistiska Miljöpartiet är avklädda inpå bara skinnet!
Israelerna verkar vakna och försvarar sig, den attackerade 3 barns-mammans familj är nog mycket tacksam för att hon lever!
Israelerna plockar ner denna MUSLIMSKA mördardåre med så litet våld som kan begäras med minsta möjliga våld.
Enligt min bestämda uppfattning är man i fulla rätt att skjuta ihjäl någon som attackerar med kniv, bara en okunnig nolla som SOCIALDEMOKRATEN Margot Wallström försvarar arabernas knivattacker och kallar självförsvar för ”utomrättsligt självförsvar”.
Mänskliga avarter. Skicka rövpacket till en grisfarm och låt aset arbeta av sitt straff.
Ja det är ju mest drömmar och flum som muslimer bidrar med till mänskligheten. Inga uppfinningar Inga nobelpris, bara sjuka tankar.
7-klövern, Arnstad, Dan, Mona älskar sina muslimska bröder o systrar mer än sina egna barn, nära o kära, helt ok tycker PK.
Personen verkar inte ha sjukdomsinsikt.
Vad kan inte drömmar inspirera till. Jag drömmer mycket. Vet inte om jag skall omsätta dem i praktiskt handlande. Vilken användbar orsak till att göra något. Ingen kan kontrollera om jag drömt eller inte.
Förvisso är kontrollen något svag. Mina drömmar är inte drömmar per se, utan sådant jag upplevt, jag genomlever dessa stunder igen, Kalla det mardrömmar om du vill.