2015-12-28 03:26, Larm Överfall, Huddinge
Segeltorp. Ambulanspersonal tryckt på larmet.
Ambulanspersonal är på väg till ett uppdrag i området då några ungdomar hoppar ut framför fordonet som kör på utryckning. Ungdomarna kastar sig sedan åt sidan och ambulanser fortsätter in i området.
Då ambulansen åker tillbaka samma väg händer samma sak och eftersom de inte har patient så stannar de och frågar ungdomarna vad de håller på med. En ur ambulanspersonalen blir då slagen med något tillhygge och ungdomarna springer från platsen.
En person kan gripas i närområdet och är misstänkt för våld mot tjänsteman.Den ur ambulansbesättningen som blev slagen är lindrigt skadad.
-Pettersson noterar att Segeltorp är ett mångkulturellt paradis och att detta är ett utryck för den kultur 87:an beställt…

Ser Ni hur snabbt förfallet har gått? Hur fort vårt land faller?
Till vår hjälp och försvar: En snart demoraliserad poliskår, fylld med kvinnor och osvenskar.
Jag vill inte vara alarmistisk men upplopp och våldsamheter kommer att drabba Sverige mer och mer. Även Europa.
Så blir det när man är femalt blöthjärtad och drar hit miljontals ohyringar.
Jag har ju rätt, det är bara att se sig omkring med egna ögon.
Tål man inte sanningen, klarar man inte heller av att göra skitjobbet som kommer efter. Och det, det är ett jävla jobb.
…och vid EU´s södra gräns tar sjukvårdare emot afrikaner i en aldrig sinande ström;
http://gloria.tv/media/ujCqjdFdTxu
Otroligt nog nämnde P4 denna händelse på nyss, blir nog avsked på grått papper för ”främlingsfientlighet”. Är inte polisen, brandmän, ambulans personal väldigt PK?
Grattis i så fall.
Gissningsvis en berikare.
polis polis potatis 🐷 Ganska oskyldigt 🇸🇪
Eller som nu ambulans ambulans 🗡🔪💣🔫🚬💸☣☢🕌🌚💥🗯GO🔙
Gissar direkt att det är en arab! Rätta mig om jag har fel.
” VI HAR JU BARA MIDSOMMAR OCH ANDRA TÖNTIGA SAKER, NI MUSLIMER HAR EN MYCKET RIKARE KULTUR….!!!” – CITAT FRÅN MONA SAHLIN HÖGT UPPSATT SOCIALDEMOKRAT!!!
DETTA BEVISAR ATT DET ÄR ETT GÄNG IMBECILLER SOM STYR SVERIGE SOM TYCKER ATT KRIG, KAOS, MORD OCH TERROR, INAVEL OCH KLANVÄLDE ÄR EN BÄTTRE ”KULTUR”….!
Lär om islam av en mycket kunnig koran-brännare, ANN BARNHARDT, hon finns på YOUTUBE…-”Islamic Sexuality A Survey Of Evil.”
Precis! De är ju utsatta för rasism, därför måste de ge sig på representanter för det hemska svenska samhället de tvingas leva i.
/ Hälsningar från Mona, muslimernas skyddshelgon.