Östersund, en del av det nya Sverige

INVANDRING. Östersunds kommun har 45 000 invånare och ligger mitt i Sverige. Det är tydligen en skitkommun, liksom allt fler kommuner, eftersom sjuklövern vill göra om dem från grunden och förvandla vårt land till Mellanöstern.

8 thoughts on “Östersund, en del av det nya Sverige

  1. Ett nytt mord i Östersund i natt.
    Och där varken offrets eller gärningsmannens identitet avslöjas! Undrar just varför…
    Förutom detta, misshandel, rån, våldtäkt och våldtäktsförsök, bilstölder och bränder. Vanliga människor törs inte gå ut på kvällarna längre och det är även farligt att stanna hemma i sin egen bostad, vilket nattens mord bevisar! Offret hittades död i sin egen lägenhet!
    Åres Holiday Club fick kalla fötter och trots sin enorma kärlek och obändiga medmänsklighet för asylturister, så tvärvände Stefan Karlson ändå helt och hållet och ville helt plötsligt inte ta emot en enda ”flykting”
    Dan innan ville han ta emot 200 st, dan efter inte en enda!
    Däremot så annonserar han helt öppet om en homofil ”festival” i april nästa år!
    Hoppas att ingen kommer!
    Hur som helst, Östersund är förstört, Jämtland är förstört, ja hela jävla Sverige är totalförstört p.g.a. kommunistiska landsförrädare!
    Tex

  2. Fråga är om kommuninvånarna tycker Östersund är en skitkommun. En majoritet har röstat för att få det så här.
    Nu är det bara att hälsa alla entreprenörer och efterlängtad arbetskraft välkomna. Se till att ge dem förtur till bostäder, jobben kan komma om tio år.

  3. Så snart tiggarna dök upp i Östersund, blev de hans hjärtesak. Han är ÖP:s gamle och senile journalist som älskar zigenarna lidelsefullt. Jag skrev flera mail till honom och föreslog att han skulle ta sina älsklingar hem till sig. Hans svar: ”Skärp dig!”.
    Följ länken, den reproducerar en av hans artiklar i blaskan. Han är också fotograf och bloggar flitigt.
    Klick på själva rubriken om länken inte fungerar. Ni kommer att se hans namn och telefonnummer under artikeln. Han har plågat östersundsborna i åratal med sitt ordbajseri.

    Jag ber tiggarna om ursäkt – op.se

    http://www.op.se/jamtland/ostersund/jag-ber-tiggarna-om-ursakt

  4. asatemplet – Asatemplet är en folkbildningsblogg om nordisk kultur och tro. Den forna nordiska tron ("asatron", den forna seden) tillhör oss - det nordiska folket. Till skillnad från nyare religioner så är den inte påtvingad utan den är spunnen ur vår folksjäl. Andra ämnen kan eventuellt dyka upp.
    asatemplet skriver:

    Det var många turer med zigenare där i somras också

KommenteraAvbryt svar