Som en följd av onsdagens dödsskjutningar på Hisingen, drar Stefan Löfven iväg till Göteborg senare idag…
…och med sig har han denna fråga: ”Många frågar sig vad det är för samhällsutveckling vi ser”.
Ja Stefan, ställ dig den frågan om och om igen och ta sedan reda på vilka det är som ställer till med allt detta jävelskap.
Källa: SVT

Tror någon han har varit på besök hos den gruppvåldtagna
kvinnan, som 8 somalier förstörde livet för på båtresan
mellan Sverige Finland? Nej tänkte väl det, det var ju bara
en Svensk kvinna som råkade ut för berikare, och som Svenska
har hon ju ett sämre värde än om ett par blir ihjälskjutna
i den kriminella världen!
Det stod i aftonslasken att lövet var bedövad. Ok. Han borde bli skådis istället för han spelar så bra. I själva verket firade han sin seger över människorna som han dödat ( ursäkta att jag skrev så) men han är ju med sin totalt hjärtlösa s.k. invandrarpolitik ytterst ansvarig för vad som hände i Göteborg. Hade han inte fortsatt att inportera terrorister till sverige utan istället kastat ut dom som 90% av svenskarna vill så hade detta aldrig inträffat.
Till svenska staten; be carefule what you wish for, you might just get it.
Lite humor behövs jag älskar bonton, H L,s satir, bläddra och skratta.
http://www.bonton.se/?d=2015-03-19
Lövén var bara förvirrad.
I morgon är han nykter.
Om Stefan inte förstår vad det är för samhällsutveckling som nu sker, då är han inte lämpad att vara politiker, då han tydligt saknar förmåga att förstå och inse vad hans förödande migrationspolitik innebär för landet och kommande generationer.
Allt våra far och morföräldrar jobbat och slitit hårt för att lämna över till sina barn och barnbarn, är på bara några år förstört för många generationer framåt.
Nej, de är på väg att göra Sverige till en islamisk stat med sharialagar, landet är förstört för all framtid!
Stefan Löfven är uppenbarligen en idiot.
Nej han är av isis en välbetald isisledare.
Såg Stefan Röven i SVT nyheterna och han sade: ” En stor del av mina tankar är i Göteborg just nu, det är bedrövligt att människooliv går till spillo. Vi har en utveckling som SKRÄMMER många människor också – vad är det för samhälle vi går till mötes, vad är det som håller på att utvecklas?”
Det är korrekt att det skrämmer många människor när man går in på en restaurang och besinningslöst mördar människor, ytterligare en gräns har passerats, under 2014 var det c:a 50 skjutningar i Göteborg.
Bilar brinner och skolor bränns ner företrädesvis i MUSLIMSKA områden, Sverige har idag 350 IS terrorister som reser mellan Sverige och Syrien utan rättsliga åtgärder från svenska myndigheter, – de pratar om att Sverige är en STORMAKT i asylmottagning, – 87:an kanske går på det men inte jag.
Detta är ren galenskap, ingenting annat, av gröngölingar till politiker utan livs-eller arbetserfarenhet. Nu väntar vi på ett terrorattentat i Sverige som kommer att bli nästa ”grej”. Kommer Löven att ställa samma fråga då: ” Vad är det för samhälle vi går till mötes, vad är det som håller på att utvecklas?”
Det är dags att ta bort skygglapparna och dra upp huvudet ur sanden och inse att Sverige bedriver en vansinnig massinvandringspolitik av slödder och bidragsturister och de bidrar inte med ett skit, på sikt går Sverige under ekonomiskt och socialt. Det är dags att STOPPA den Socialdemokratiska röstimporten innan samhället helt bryter samman. Personligen frågar jag mig om jag vill bo kvar i ett land som skiter i det egna folket och satsar alla resurser på bidragsturister.
Jag vet inte, jag är jävligt förbannad på politikerfrälset för att de inte sätter ner bägge fötterna mot massinvandringspolitiken av muslimer. Nu räcker det tycker jag.
Beträffande IS terroristerna tycker jag Sveriges riksdag har huvudansvaret att utvisa SAMTLIGA 350 till krigförande motpart till IS och att de där ställs inför krigsrätt och får de långa fängelsestraff de ska ha! Att inte ta ett sådant beslut direkt är ansvarlöst och föraktfullt mot de blödande svenskarna!
7-klövern och 87-klubben har väl inte tid att åka dit, dom är väl hemma och firar i dagarna 7. Äntligen börjar det hända som vi så innerligt önskat oss säger dom och dansar dygnet runt.
Som Måna sa: Detta är det nya Sverige, Det gamla kommer aldrig tillbaka, så vänj er.
Karln har ju skygglappar är nog ett hopplöst fall.
”…vad det är för samhällsutveckling vi ser” ?? Vi ser den samhällsutveckling som NI gett oss. Enkelt svar.