Özz, den inte så värst roliga kurden

Özz Nujen tror han är kul, men sanning o säga rider han på att media känner sig tvungna att rosa honom.

Jag kan räkna upp åtskilliga komiker i Sverige, framför allt de svenska, som är många gånger roligare än denna invandrade nationalist med kurdiska rötter.

Ska vi inte alla vara överens om att varje gång Nujen öppnar käften så värvar vi en bekant till SD i höstens val? Det är inte svårt mina vänner. Informera bara om verkligheten så går det ganska bra.

ozz_nujen

8 thoughts on “Özz, den inte så värst roliga kurden

  1. Özz Nujen har inte begripit att det inte är på grund av att
    han har humor som folk skrattar åt honom, det är för att
    dom tycker att han ser så lustig ut!

  2. Rolig??
    Turk eller bergsturk gör ingen skillnad,dom blir kvar i femårsådern
    med kiss och bajshumor,özz liksom Soran.
    Titta bara på deras länder och det framgår klart att inteligens inte
    hör till deras starka sidor.
    Varför skulle dom annars lämna sina skitländer där utvecklingen
    stannade för mer än tusen år sedan?
    Mer än tusen års inavel ger detta resultat.
    Det känner varenda bonde till men inte svenska politiker.

  3. En kurd är inte rolig! Vi svenskar har inget gemensamt med muslimer. Det är bara tragiskt att inte denne Özz förstår det själv.

    Alla skrattar pliktskyldigast och och ingen vågar utropa ”- Komikern är ju inte rolig”( jmf. kejsarens nya kläder) av rädsla för att kallas rasist.

    Özz Nujen arbetar som alla andra inkvoterade(läs invandrare) mediapersonligheter i vad som endast kan beskrivas som en skyddad verkstad.

  4. Säg han för första gången för en vecka sen och jag skrattade inte en enda gång. Han såg ut som en vaxdocka som buktalade…

  5. Jag är så innerligt trött på dessa inkvoterade kurder och tredjevärldens s k artister. Inte heller Soran Ismael eller Ken Ring får mig att vilja lyssna.

    När de sen använder sig av ”politiska budskap” eller kör tyck-synd-om-mig varianter för att lära oss svenskar att tänka rätt då har det gått för långt. Jag vill bara säga åt dem att far hem och uppfostra dem som bor där istället.

KommenteraAvbryt svar