Möt Expressens nya medarbetare.
Ett mångkulturellt Sverige är bra, ett mångkulturellt Sverige ska vi ha. Känns orden igen?
Säkert och från Expressens redaktion har orden skallat flertalet gånger. Gå därför in på Tobbes Medieblogg och möt de nya, spännande och mångkulturella medarbetarna. Länk
Linda Grahn tar över som redaktör för Expressens söndagsmagasin.
Bella Levy blir ny nöjeschef på Expressen.
Lina Modin politikchef inför valet 2014
Klas Granström blir redaktionschef på Expressen.se
Cristina Lundell blir redaktör för LCHF-magasinet och ett antal magbooks.
Läs Gärna om Expressen övriga nyanställda och fråga er sedan om Expressen och Thomas Mattsson är trovärdig.

Porrigt 😀
Var är burkakärringarna på det ” Mångkulturella Ex pressen”?`
Finns det verkligen inget mörkhyad individ som platsar???????
Men trots alla vita kärringar, så den absolut största kärringen
på den tidningen heter Thomas Mattsson.
Han ser till att hålla slöddret ifrån sin egen sfär så mycket som möjligt, men majoriteten skall finna sig i eländet, som de åsamkar.
Thomas Mattson är helt klart rasist med perversa böjelser åt blondiner, en stackars kille fick jobb för syns skull…varför utnyttjar han inte den mångkulturella kompetensen???
Undrar hur många av småtjejerna som går sängvägen i karriären?
Gillar egentligen inte din undran.
Men, i beaktande av att det är ett överflöd av folk som vill skriva för andra, trots att lönerna i allmänhet är låga, är det förmodligen maktaspekten, möjligheten till att ”folkuppfostra” och dessutom få betalt för det, som hägrar !!
Alltfler pappersmedia friställer ju..
Kanske en lätt dos psykopati/socopati/narcissism rentav är en fördel i yrket???