Johan Westerholm låter alla att gratis ladda ned hans bok ”Islamismen i Sverige” på Ledarsidorna.
Länken har ni här. Boken kan laddas ned att läsa som pdf-fil eller att lyssna på som ljudbok. Boken beskrivs i inledningen med orden ”Alla muslimer är inte islamister men en liten minoritet, är islamister. Islamism är en i grunden fascistisk ideologi men som sökt skydd mot kritik och granskning bakom en religion. Islam”

Hur lång tid har vi kvar innan Islam har tagit makten i Sverige ?
Socialdemokraternas stöd för Islam i vårt land har skapat enorma problem som tydligen inte går att nollställa längre. Vi ser nu att många muslimer sitter på maktstolar i myndigheter,kommunerna, landstingen / regionerna samt i regeringen / riksdagen osv.
Ps: Förmodligen kommer det att bli mycket värre om Sossarna åter kommer till makten.
Läs Koranen och förstå vad som komma skall för oss Kristna ” otrogna”.
Islamism = ormen som krälar i gräset
Islam = gräset som döljer ormen
Klassa Islam som sekt och ta i o m detta bort religionspriviligierna!
SJÄVKLART: Avislamisera vårt Fosterland.
Är det inte så att Islam i sig är en ideologi? Vad man sedan sätter för ord före spelar väl ingen roll. Finns det liberal, demokratisk Islam? Är inte Islam bara Islam? Är det inte så att det främst är västerlandet som gör distinktionen islamism – Islam? Av någon anledning…….
Westerholm sitter fortfarande kvar i Partiets verklighetsbeskrivning. Islam är mer lik socialismen än fascismen då den öppet hatar judar och kristna samt har massmord som socialt verktyg.
Sedan är det inget som säger att det är någon skillnad mellan muslimer eller ”islamister” eller goda muslimer. Skillnaden är primärt tillfällighet, en muslim som måste välja mellan att bli en kättare eller god muslim väljer det senare då kättare mördas i islam. Vi såg detta väldigt uppenbart när Jugoslavien föll isär. Då började ”fredliga” muslimer hejdlöst mörda, tortera och våldta sina kristna grannar.
Johan Westerholm: ”Islamism är en i grunden fascistisk ideologi”, och skriver:
”Om Socialdemokraterna vinner valet och bildar regering kommer den tidigare justitieministern Morgan Johansson återinträda i regeringen men nu som utrikesminister. Han har redan aviserat en återgång till den feministiska utrikespolitiken och därmed en återställning av bland annat statsbidraget till den islamistiska organisationen Islamic Relief”
https://ledarsidorna.se/morgan-johansson-lovar-aterstallarpolitik-kommer-inkludera-islamic-relief/