3 thoughts on “Dagens

  1. Vänster- och PK-media hatar Trump och hans ”nappatag” med wokeismen. De har levt gott på att försvara idiotin. Trumps första uttalande ”det finns bara två kön” fick woke-etablissemanget att direkt ta ställning. Hela deras värld föll samman och måste försvaras till varje pris.
    Okej, Trump kan han också vara kontroversiell men tillskrivs saker han inte är orsak till utan är vänsterhittepå – allt för att skada.
    Samma skeende kan vi hitta i Sverige också. De wokemarinerade är skakade. Egentligen är det i grunden folket som mer och mer inser vansinnet med könsidiotin, den påhittade klimatförändringen, kriminella som tillåts nästla sig in i administrationen, märkliga domslut och via JK märkliga utbetalningar till kriminella; listan kan göras lång men det viktigaste är att folk får upp ögonen för obalansen i samhället – och bekämpar den!

    35
    1

KommenteraAvbryt svar