3 thoughts on “Dagens

  1. ”…och så flyttar jag Svenssons till Ashmeds familj…och sen Husseins till Lindgrens…”
    Birgitta Sparf skriver bl.a. i DGS:
    ”Som de flesta säkert noterat har socialdemokraterna plötsligt upptäckt att invandringen till Sverige från utomeuropeiska länder varit allt för stor under de senaste 30 åren. Därför planerar S för en gigantisk etnisk folkomflyttning och tvångsblandning av folket i god Stalinistisk anda. Därom råder det ingen som helst tvekan. Oron och otryggheten kommer att förvandla tidigare lugna områden till oigenkännlighet. Deras tvångsåtgärder ska leda till ökad social rättvisa, vilket enbart kommer att resultera i att alla kommer att få det exakt lika dåligt. Vilket är en klassisk socialistisk form av social och ekonomisk rättvisa. Där bara det översta skiktet i den politiska ledningen bibehåller sina privilegier. För att öka integration och samhällsgemenskap föreslår jag att den högsta socialdemokratiska ledningen redan nu byter sina villor och bostadsrätter mot hyresrätter i Tensta, Rinkeby och Norsborg”:
    https://detgodasamhallet.com/2024/01/16/birgitta-sparf-om-socialistisk-rattvisa/#more-83737

    14
  2. Ni kan flytta familjerna hur ni vill … det kommer aldrig bli bra i Sverige efter vad ni politiker ställt till med.
    Alla partier utom Sverigedemokraterna bär skulden till hur Sverige ser ut idag, men ni verkar ointresserade att ställa till rätta det ni gjort mot oss riktiga svenskar och skattebetalare.
    Sverigedemokraterna vill återskapa ordningen i Sverige men dom motarbetar ni till 100 % så ni skyldiga politiker måste vara nöjda med ett Sverige i spillror med skjutningar gängkriminalitet och klaner som vräker ut knark på gatan och lever på bidrag från oss svenska skattebetalare.
    Dessutom får många av er 150.000:- /mån för det ni ställt till med.
    Ni skulle ställas till svars och kastas in i fängelse er landsförädare.
    Ni … M…V…C…L…S…KD…MP… är ena riktiga svin allihopa !! Som förstört Sverige 🇸🇪
    Låt kompetensen få städa upp efter er och släpp stoltheten.
    Och kompetensen i fråga är naturligtvis Sverigedemokraterna 🇸🇪

    30
    1

KommenteraAvbryt svar