Utvisa kriminella invandrare 

Tobias Andersson, Sverigedemokraternas rättspolitiska talesperson, är tydlig: Sverige ska inte vara en fristad för kriminella invandrare. I denna video lyfter Tobias fram problemen med dagens hantering av kriminella individer med utländsk bakgrund och varför utvisning är en nödvändig åtgärd för att återupprätta tryggheten i vårt samhälle.

6 thoughts on “Utvisa kriminella invandrare 

  1. Att utvisa kriminella invandrare borde lagstadgas omedelbart.
    Vi har ingen användning av kriminella människor i Sverige … har dom fått chansen att komma hit och inte tar den ska dom ut OMEDELBART !!
    Och det är många det, för kriminalitet verkar sitta i generna hos invandrarna.
    Låt sverigedemokraterna sköta den där avdelning, så det händer något annat än dessa förbannade utredningar tills vanligt folk glömt problemet.

    35
  2. Peter Springare, som var förundersökningsledare i Örebro, tröttnade på att vara PK, ”- Jag är så jävla trött. Det jag kommer att skriva, är inte politiskt korrekt. Men det skiter jag i. Detta är inte att hänga ut invandrare och asylsökanden som kriminella. Detta är att värna dessa grupper och alla andra icke kriminella som bor och verkar i detta land. Återigen; det handlar om invandrad kriminalitet och invandrade kriminella. Inte om invandrare/asylsökande som grupp.”
    https://blaljus.nu/nyhetsartikel/forundersokningsledare-trottnade-pa-att-vara-pk

    Patrik Engellau i DGS:
    ”PK-ismens enda syfte är att försörja PK-ister, detta hade just jag redan tidigare lärt mig genom mitt jobb i den internationella biståndsbranschen, där PK-istiska idéer har en bördig mylla att gro i för att kunna ge de anställda en hygglig, ofta skattefri lön och trevliga arbetsuppgifter, i bekväma lokaler både här och där på jordklotet. Det internationella biståndet har aldrig fungerat, men det har aldrig lett till någon annan reaktion hos de berörda PK-isterna, än att de begärt större anslag, eftersom de anslag som redan använts uppenbart var otillräckliga, ty annars skulle ju problemen vara lösta.
    Har kriminologerna på modet fått ned brottsligheten?
    Har socialtjänstens insatser löst de sociala problemen i utanförskapsområdena?
    Har den svenska skolan blivit bättre av alla nya politiskt korrekta pedagogiska doktriner?
    Olösta problem är inga problem, utan tvärtom en förutsättning för PK-isternas fortsatta existens. Hela den PK-istiska ruljangsen, alla avdelningarna, finansieras av de nettoskattebetalande medborgarna. Dessa medborgare skälls för rasister och nazister av PK-isterna. Syftet med deras verksamhet är att bereda dem själva försörjning, samt skojiga lekar som handlar om sådant som självförverkligande, löneförhöjningar, avancemang samt en lugn och behaglig tillvaro. Livet började ju på dagis och det är väl så det ska fortsätta?
    https://detgodasamhallet.com/2024/03/23/patrik-engellau-pk-ismens-enda-syfte-ar-att-forsorja-pk-ister-2/#more-86784

    34
    1
  3. Stoppa importen av fler OMG, så klart. Vi har ju inte tagit hand om de 100,000-tals som kommit årligen senaste tiderna, tack vare en naiv befolkning som inte röstat på förändring. Suck

    35

KommenteraAvbryt svar