Det ”ryker” på Krim-bron igen

13 thoughts on “Det ”ryker” på Krim-bron igen”

  1. Verkar vara fint väder för badande att se skådespelet ”tohidesomethingunderthelies”.

    I Sverige fryser vi i regnet under grillandet av ”fläsk” i olika varianter och en kall(gott).

    14
    • LOL… det är så uppenbart att den som gör dessa videos hittar på en hel del.

      För det första så visar han två till tre dagar gammal information. Det tyder på att han får den från det ukrainska försvaret och inte från några källor på puttesidan. Detta eftersom hade puttesidan gett honom informationen skulle han haft de faktiska positionerna då detta hade gjort andra putteterrorister uppmärksammade på den faktiska situationen vid fronten som de annars inte har.

      18
      5
  2. Saxat från AB:

    ”Det har förekommit explosioner vid Krim-bron som förbinder den ockuperade Krimhalvön med Ryssland, det rapporterar bland annat The Guardian och BNO News.

    Myndigheterna ska ha stoppat trafiken på bron.

    Krims ryskinstallerade guvernör Sergej Aksionov skriver på Telegram att bron inte skadats.

    ”Luftförsvaret har skjutit ner två fientliga missiler, Krim-bron skadades inte”, skriver Aksionov.

    Enligt den ryska statliga nyhetsbyrån Ria Novosti har Ryssland lagt ut en rökridå på bron och trafiken ska snart kunna återupptas.”

    13
    48
      • Tony
        Du är och beter dig som en sann socialist.
        Om du nu har den definitiva sanningen på det som skett på krim bron så förmedla den istället för att skjuta budbäraren.
        Man kan ju undra hur
        det är med fatt med din läsförståelse?
        Med tanke på att AB:s information kommer från The Guardian, BNO News och Ria Novosti.

        1
        9
      • Gamling, bra att du redovisar var informationen kommer ifrån. Fortsätt med det när du skriver om det påhittade folkmordet m.m.

KommenteraAvbryt svar