Verkligheten i ett Mohammedanskt land

Dagens självmordsbombning i Pakistan, 40 döda och ca 125 skadade,

https://petterssonsblogg.se/wp-content/uploads/2023/07/ssstwitter.com_1690728591108.mp4

Läs mer om detta utbrott av den mohammedanska mordlystnaden, hos utövare av en religion, vars utövare ofta kallas sig; ”fredliga och humana” !! LÄNK

https://petterssonsblogg.se/wp-content/uploads/2023/07/ssstwitter.com_1690729433498.mp4

12 thoughts on “Verkligheten i ett Mohammedanskt land

  1. https://www.svt.se/nyheter/reaktioner-pa-koranbranningar?inlagg=d6b740402a13204bcf2e7f0413610f1f

    Nu kommer det förmodligen bli förbjudet att yttra sig fritt. Här gör man allt för att runda grundlagen. Våra smarta politiker hittar säkert på någonting.

    I dag är det så att polisen kan ge tillstånd till en demonstration. Polisen kan också välja att inte ge tillstånd. Men polisen kan inte förbjuda någon att demonstrera. Däremot ingripa om man demonstrerar på olämpliga ställen. Till exempel limma fast sig på en väg. Utanför en ambassad är ett lämpligt ställe.

    Islamisterna är här för att stanna.

    9
    3
  2. Jag vill minnas att ca 98% är muslimer i Pakistan, och ändå manifesterar sig fredens religion på det här viset.
    Det kanske vore dags att stänga gränserna för migration från muslimska länder!

    31
  3. Sorgligt att våra politiker har haft ett så uruselt omdöme. Löfven. Lööf. Reinfeldt och Mp är samtliga skyldiga till dagens situation. Svin!

    49
    1
  4. Tänk vad bra o behändiga kameror de hade på medeltiden.
    – Så att vi kan ta del av detta.
    Men du, va vare’ för smäll där på slutet.. Haderom fest eller..?!

    17
    3
    • Sossarna ser dessa som valboskap. Lova höga bidrag bara så är segern klar. Men bara tills dom invasiva blivit tillräckligt många.

      18

KommenteraAvbryt svar