Tonåring skottskadad i Hässleholm

VÅLDSVÅGEN. En man i övre tonåren har hittats utomhus i centrala Hässleholm med en förmodad skottskada.

Den unga mannen, som är yngre än 18 men äldre än 15, har fått vård av ambulanspersonal. Enligt polisens hemsida är han inte livshotande skadad.

Platsen är avspärrad och polisen letar nu efter vittnen.

Polisen

***

Stöd bloggen

Petterssons blogg drivs ideellt och är reklamfri. Vi säljer inga varor eller tjänster. Vill du uppmuntra oss och hjälpa till med de kostnader som finns så är du välkommen med ett bidrag!

  • Från Swedbank eller sparbanken konto 8257-8933415168
  • Från andra banker konto 8257-933415168

Paypal används av miljoner över hela världen för att överföra pengar utan att någon obehörig kan se dina betalningsuppgifter. Se till höger i datorn och längre ned i mobilen.

Du kan även SWISHA till 0760 858 480 

IBAN: SWEDSESS SE1580000825780933415168

4 thoughts on “Tonåring skottskadad i Hässleholm

  1. Morgan Johanssons bord igen, men där har vi nog en vakans på tisdag.
    Hur många ska behöva dö innan någon reagerar ?
    Sverige har aldrig varit otryggare.
    Det räcker nu, kommer dö ett 100 tal i år dessvärre.

    21
    1
    • Det börjar kännas som att Magdalena är pressad att göra något åt denne Morgan.
      Fast Morgan är ju ordinarie ledamot i sossarnas verkställande utskott och man sparkar inte dessa hur som helst. Fast han kanske går med på att få en ambassadörspost i något glassigt land.
      Den som lever få se vad det blir.

      9
      1

KommenteraAvbryt svar