Det har gjort flera orosanmälningar till socialtjänsten efter de muslimska upploppen under påskhelgen. Det berättar ansvariga i Linköpings kommun.
Bara i Linköping har sex anmälningar kommit in efter de muslimska upploppen i Skäggetorp. Det är helt oacceptabelt att barn deltar i dylika upplopp och det är inte omöjligt att flera av dem kommer att omhändertas. Det säger Annika Krutzén, kommunalråd i Linköpings kommun. Även i andra städer där de muslimska upploppen skedde, har orosanmälningar kommit in.
Alla vet vad detta kan leda till?
Anders Lindberg skriver i en krönika att han inte förstår hur hatet mot muslimerna
blev så accepterat nu.
Han orkar inte höra sanningen om muslimerna, då kallar han det hat.
Men han glömmer bort hur han själv har bedrivit ogrundat hat i stor skala mot
Sverigedemokraterna i år.
Anders Lindberg är ett bra exempel på en riktigt dålig skribent med kommunistiska
drag.
Att sitta på Aftonbladets första sida och spy ur sig hat mot politiker visar verkligen
upp hans intelligens och respekt.
Anders Lindberg är en samhällsfara som tillåts agera hatare av Aftonbladet i samma
stund som han just kritiserar människor som säger sanningen, bedrövligt !!
Ingen kan vara så jävla korkad. Anders Lindberg måste vara mutad av muslimerna. Han har nog gått på det där med en massa oskulder i paradiset.
Mångkulturen är ett gigantiskt misslyckande och ofattbart kostsamt. Vilka är ansvariga? Svenska folket har inte varit tillfrågade.
Är det inte snart dags att lägga av med det här tjatet om att ”Svenska folket har inte varit tillfrågade.”?
Vi har faktiskt val vart fjärde år! Har ni missat det? En överväldigande majoritet vill tydligen ha den nya mångkulturen.
Det känns som om det är bättre att ni försöker få folk att inse att dom måste ta ansvar för sin röst!
Kalas osv
Ja, men att överdriva, använda fula ord, misstänkliggöra andra på lösa grunder, prata om IQ, osv. Det stjälper, Inger inte förtroende. Och politik är byggt på förtroende, SD börjar förstå det men har ännu ej nått fram.
The Deep State är ansvarig för detta och ingen annan!
Har man kommit på att en metod fungerar för att få igenom sin vilja så använder man den antagligen igen.
Enligt Polismyndigheten är det Paludan som är problemet inte 100tals stenkastande blattar
Nu hoppas jag att socialtjänsten inte viker ner sig.Det lär ju bli våldsamma konsekvenser om dom driver igenom omhändertaganden av barn från dessa familjer.Vi har ju nu sett våldskapaciteten som gror och jäser därute i vårt land och det lär komma mer av den varan är jag rädd.