VÅLDSVÅGEN. En stor polisinsats pågår i Rinkeby, Stockholm. Flera patruller och en ambulanshelikopter har kallats till platsen.

En man har blivit skjuten och är allvarligt skadad. Vårdpersonal genomförde livräddande vård på platsen innan mannen fördes till sjukhus i ambulanshelikopter.
En eller flera gärningsmän ska ha flytt på någon form av elsparkcykel.
Mannen är känd kriminell och hemmahörande söder om Medelhavet.
***
Stöd bloggen
Petterssons blogg drivs ideellt och är reklamfri. Vi säljer inga varor eller tjänster. Vill du uppmuntra oss och hjälpa till med de kostnader som finns så är du välkommen med ett bidrag!
- Från Swedbank eller sparbanken konto 8257-8933415168
- Från andra banker konto 8257-933415168
Paypal används av miljoner över hela världen för att överföra pengar utan att någon obehörig kan se dina betalningsuppgifter. Se till höger i datorn och längre ned i mobilen.
Du kan även SWISHA till 0760 858 480
IBAN: SWEDSESS SE1580000825780933415168
Det händer något varje timma dygnet runt i Abzurdien. Är det inte interna strider mellan parasitgrupper,är det som just nu vad Stenbock misstänker,en El-bil som står i lågor norr om ”Sundets Pårla”. Mina misstankar grundar sig på den tid de beräknar att släktningen skall pågå…..Våra traditionella åk brukar vara släckta på 10 minuter !!
https://bildix.mmcloud.se/bildix/api/images/80d20ef3-5ab8-4121-a9bf-4fb1f92c7787.jpeg?fit=crop&w=980&h=551
Lättkränkta skitstövlar som vill spela Allahn, dödar varandra lika lätt som att utdela en örfil. Görande detta förstör de stackars lille Steffes kalkyler, som i sin tur förvandlar vårt land till de kriminellas El Dorado.
Är det någon som är förvånad, utom Steffe och sk regeringen.