En komiker har dött. Frågan är vem?

GOTT OCH BLANDAT. -Pettersson vill nog inte hålla med Aftonbladet om att herrarna är ”komiker”, de spelar inte en komedi utan mer en grekisk tragedi, som i regel har ett olyckligt slut.

***

Stöd bloggen

Petterssons blogg drivs ideellt och är reklamfri. Vill du uppmuntra oss och hjälpa till med de kostnader som finns så är du välkommen med ett bidrag!

Sörmlands Sparbank Konto 8257-8 93 341 516-8 (olika banker har olika system), Sparbanken tillhör Swedbank och det femte siffran, 8:an, är speciellt för dem. 

Paypal garanterar att vi eller någon annan obehörig inte kan se dina betalningsuppgifter. Se till höger i datorn och längre ned i mobilen.

Du kan även SWISHA till 0760 858 480 

IBAN: SWEDSESS SE1580000825780933415168

13 thoughts on “En komiker har dött. Frågan är vem?

  1. Halli o.Hallo…
    Nu har Stenbock landat efter några dagars frisk luft,utanför Abzurdistan.
    Gränspassagen gick som ett kick inte en ”gränsvakt”,att skåda i Hyllie….
    Tyvärr tycks inget ha förändrats till det bättre under min frånvaro…snarare tvärtom !
    Nu gäller att söka ställa om mitt inre,till vårt kritiskt rådande förhållande.Efter att ha ögnat över era kommentarer,lär det nog dröja ytterligare en tid innan ” lite längre fram”, och lönsamheten av importerade niggrar o. araber inträffar.

    • Ja och ändå är folk så jävla dumma att man går och betalarinträde
      för att höra och se denne tölp apa sig som lotsaskomiker.

      • Tror inte folk betalar. Snarare någon vänsterbliven kommunanställd hona som vill känna sig god. Att han har sponsrat en terrorist, samt svararbete, är av mindre betydelse. Finns tråd på Flashback

    • Statsministern?

      Att bara ljuga kvalar väl inte som komedi dock.
      Även om en del av lögnerna hade passat bättre som ironi än som beskrivning av situationen.

KommenteraAvbryt svar