S-ledningens planer för Nationaldagsfirandet

GOTT OCH BLANDAT. -Pettersson hörde Stefan har med sig en burk löjrom och en flaska Norrlands Akvavit till EU-toppen herr Kluncker när han ändå reser och från nästan säker källa meddelas att Karl-Petter har tagit en sväng till lille-bror Castro för att hämta cigarrer till festen och prata gamla socialistiska minnen.

Twitter

6 thoughts on “S-ledningens planer för Nationaldagsfirandet

  1. I flera svenska städer har sveriges nationaldag blivit en fest där man ”delar ut svenska medborgare bevis” och firar nysvenskar. Sedan 1 april 2015 finns en lag om att alla kommuner i Sverige ska anordna en medborgarskapsceremoni för de invånare i kommunen som blivit svenska medborgare under året.

    Sveriges nationaldag har blivit kidnappat av invandrare som ska hyllas och firas den 6 juni pga av svensk lagstiftning.INGET annat land gör så här

  2. Tror att det blir lite halalslaktat för Kars Petter med?
    Och en bättre present till kluncher går ju inte att finna,
    det är ungefär som vad nappflaskan är för ett Barn.

KommenteraAvbryt svar