Han berättar vilka verser i koranen som de muslimska självmordsbombarna anser ge dem skyldighet att mörda kristna och andra som inte tillhör den ”fredliga och humana” så kallade religionen.
Han kommenterar också PK medias förminskande av de dagliga av muslimer utförda attentat mot ickemuslimer. Medan de mycket sällsynta attentaten mot muhammedaner ges stort utrymme.
”Varför ser man inga mussar paradera med kristna symboler för att uttrycka sitt stöd för offren och avsky för de muslimska mördarna!”

Tyvärr är det bara, iaf än så länge, ca 20-25% av befolkningen som förstår sådana här tecken, det visar sig bl a på valresulat, typ av mediekonsumtion mm mm.
Varför de inte sympatiparaderar, medan kristna gör det för muslimer, bevisar ALLT. Vad kristendomen står för (även om den är naiv och ofta felriktad just därför), och vad islam står för, bara genom detta enkla faktum.