Vem vill ta emot en invandrare?

INVANDRING. I detta klipp testar Samhällsnytt om folk tar chansen att ta in en invandrare i sitt hem, när de nyss sagt att de kan tänka sig göra det. Vad tror ni resultatet blev?

-Pettersson noterar att så går det till att dra ned byxorna på hycklare, själv anser jag att lika barn leka bäst och blir för det kallad rasist…

23 thoughts on “Vem vill ta emot en invandrare?

  1. HYCKLERI I SIN RENASTE FORM !

    Precis som de som röstar för 7-klövern, och då mästarna av hyckleri, Socialdemokraterna.

    FY FAN, VILKA SYLTRYGGAR…HYCKLANDE KNÄHUNDAR.

    Detta är skräpet av skräp… äckliga hycklare!

    Super tack … till Samhällsnytt ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ som visar de sanna svenskarnas äckliga/sjuka beteenden. 🤮

  2. Man kan skriva en hel bok om det där. Det var intressant och en aning tragikomiskt. Jag tror inte de var dåliga människor. Egentligen blev alla naturligare när verkligheten ramlade på. Det ska mycket till att släppa in helt främmande människor i egna hemmet. De flesta med vanliga jobb och lägenheter skulle vara i princip omöjligt eller vara en extrem störning i en familj. Det tragiska är att inflytelserika politiker och media skapat den mentala polariseringen. En masshypnos, som kan likna självskadebeteenden för Sverige. Folk luras hela tiden tro att man inte duger med att vara den man är, därav ett falskt hyckleri tror jag. Videon var klockren i den illustrationen. Att välja partier kan därför vara lika förvirrat och motsägelsefullt för folk med den självbilden. Att hjälpa främmande människor runt världen är en privatsak i första hand. Jag förstår inte hur det kan vara annat. Statligt utlandsbistånd för akut katastrofhjälp är nog ändå alltid rätt.

  3. Nej det är inte alls konstigt att vi har dom politiker vi har,dom röstas ju fram av sådana som blev intervjuade på gatan? Det är lätt att spela god om att vi ska ta emot många flyktingar,men när det gäller dem själva så är där alltid något hinder i vägen.

  4. Lite o.f.t. men det gäller MEDIA !!!
    Sökte tidigare idag på TV tablåer för att se om invigningen av VM i Skidskyttes invigning skulle kunna ses på SVT !!!
    INGET I PROGRAM DISPLAY OM DETTA !!
    Ok vi fick lite s.k. brödsmulor vid 21:30 tiden, men inget var KUNGJORT ELLER UPPGIVET i när man söker i olika program för att se programmen !!!
    Har SVENSKA FOLKET verkligen betalat för detta ???

  5. Samtliga lider av en akut verklighetsförnekelse och är totalt vänsterblivna.

    Jag tycker mig se en klarare och klarare bild av skillnaden på folk mellan vänster och höger, och anser att GAL/TAN skalan är betydligt mer träffande som beskrivning på dessa.

    Vänsterflummare blir man som curlad socitetskärring oavsett kön och höger om man skitar ner sig på jobbet och får slita i verkligheten, precis tvärt emot gängse tidigare uppfattning om dessa två lägers politiska företrädare.

  6. Det som är intressant är typen av människor också. Att döma av kläder och språk så är det akademiker, de som oftast anser att vi ska ta in ”främlingar” i landet.

    Intresset gäller dock bara skattefinansierad kost och logi långt från deras hem. I Bromma så var få intresserade av att lägga en flyktingförläggning i närheten.
    Däremot bör de som bor i andra områden tvingas ta emot dem och hålla käften!

  7. Det värsta är att det troligtvis är dessa skenheliga idioter som röstar för landets och SVENSKARNAS undergång.

  8. Hahaha fy fan vad klockrent, Svensken visar upp sin sämsta sida
    Det skenheliga hyckleriet.
    Jättegärna invandrare men kanske inte där jag bor.
    Det här vidriga beteendet genomsyrar det Svenska samhället, ända från regeringsnivå och som vi alla vet, skit rinner alltid neråt.

  9. ”Not in my backyard…” Dom kunde gå fråga Henrik Schyffert ju, han ville ha allihopa han! Nån som vet hur det gick med Carolas multikulti-maskotar? Bor dom kvar hos henne? Kanske hon vill ha fler! Egentligen borde man ju inte ens fråga kändisarna: dom som sagt och krävt att hit ska hela mellanöstern, bara dumpa 10-20st på kändisarnas trappor och låt dom försörja packet i 50 år.

  10. Fy fan för dessa hycklare i PK-sekten, det går jättebra att peka med hela handen till andra och även använda andras pengar, men när det verkligen gäller så menade de inget. För roligt att höra deras undanflykter vid frågan om de kunde ta med sig Ali hem. Ha, ha ha era ynkryggar ni har gjort bort er rejält.

KommenteraAvbryt svar