11 thoughts on “Paris (förorten: Champigny-sur-Marne): invandrarkaos under nyårsnatten

  1. Åker man till Paris så vill man känna att man är i Frankrike och inte i ett land på någon annan världsdel, men det lär väl inte vara möjligt idag eller någonsin antar jag.

  2. Lena postade tidigare den här länken innehållande en video som visar inledningen av den vidriga pöbelattacken mot den försvarslösa kvinnliga polisen. Händelsen finns också utförligt återgiven i text på engelska.

    http://www.dailymail.co.uk/news/article-5226981/New-Years-assault-policewoman-filmed-attackers.html

    Länk här till kommentaren Lena postade:

    https://petterssonsblogg.se/2018/01/02/pa-hagamannens-tid-gick-det-bra-med-signalement/#comment-474476

  3. ”jättelik afrikansk mobb som överöser henne med sparkar medan hon ligger ned”

    Jag sitter inne med kunskaper om hur man kommer tillrätta med bubbevåldet, den är av mekanisk art, och innefattar hållfasthetsläras diverse testapparatur, typ underläppens dragspänningar.

  4. Titta mamma, nu bråkar dom igen.

    Förslag: Petterssons Radio

    Nu när det inte längre är möjligt att få sanningsenliga nyheter via Public Service och annat bihang kanske en egen radiokanal vore på sin plats.

KommenteraAvbryt svar