Varför har inte romer bombat sönder Europa?

ISLAM. American Jewish Commitee – en av USA:s äldsta judiska organisationer – om Stefan Löfven och Margot Wallström: ”Vi träffade statsministern och utrikesministern för 18 månader sedan i Stockholm. Vi varnade dem för ökande antisemitism. De verkade ganska omedvetna. Kommer de äntligen att vakna nu, sent omsider?”, detta enligt SVT. 

Tyvärr, socialdemokraterna har sedan tidigt 1970-tal medvetet arbetat hårt för att öka det muslimska inflytandet och intoleransen mot judar i Sverige. De kommer inte vakna.

I helgen har hundratals muslimer samlats på flera platser i landet, blandat annat på Möllevångstorget i Malmö i protest mot USA:s besked om att erkänna Jerusalem som Israels huvudstad.

Hundratals arabiska muslimska ropade slagord på arabiska, och ord som handlar om slaget vid Khaybar 628, i nuvarande Saudiarabien, en stad som beboddes av judar.

Tiotusen judar dödades av Muhammeds armé vid slaget om Khaybar – och i helgen stod alltså tvåhundra muslimska män på Mölllevångstorget i Malmö och uppmanade till att döda judar, och påminde om slaget Muhammeds armé och slaget vid Khaybar.

Vi kanske skulle påminna muslimerna om att judar och kristna var på plats vid islams heligaste platser i Saudiarabien långt innan det fanns några muslimer.

När detta sker i Sverige, i socialdemokraternas huvudstad, där S haft makten i över 100 år så ägnar sig många politiker och journalister åt så kallat näthat.

De har inte en tanke på att utan muslimernas uppträdande skulle tonen på nätet till stor del vara en annan.

Många journalister och politiker verkar oemottagliga för islams budskap, regeringen påstår ännu att huvudorsaken till muslimernas radikalisering är diskriminering och utanförskap, de glömmer de religiöst ideologiska aspekten.

-Pettersson menar att om diskriminering och utanförskap vore viktigare än det ideologiska islam skulle romer som grupp ha bombat sönder Europa. 

2 thoughts on “Varför har inte romer bombat sönder Europa?

  1. Dom kommer hit från ett land där det är tillåtet att hata judar och kristna och då kan det bara sluta med att vi kommer att få ett helvete med dessa muslimer i vårat land om ingen tar till hårdhandskarna snart .

  2. Företrädarna ovan nämnda + deras fårskock kommer inte att vakna. Olof Palmes Palestinasympatier och vänskap med Arafat lever fortfarande inom S.

KommenteraAvbryt svar