NÄTHAT. OJ, oj, hade någon som inte var på den ”goda” sidan kallat araber för kräk hade det blivit åtal för hets mot folkgrupp.
Men det kanske är så enkelt så herr Arnstad inte fattat vilka som sitter anhållna. Hur som helst så glömde han skriva att det började redan på 193…nej, det började redan på 600-talet.

Ojdå, lille Henke börja morska upp sig!
Enligt Expo-artikeln Arnstad länkar finns det inget som tyder på att gärningsmännen kommer från någon Jihadistisk miljö. Alltså är detta vanliga ”moderata muslimer” som gör vad muslimer brukar göra.
Jag kan inte tolka det på annat sätt än att Expo betraktar detta som normalt muslimsk beteende.
Det är det ju också.Ett helt vanligt muslimskt beteende.
Stefan Löfven och medias gunstling använder ordet ”kräk” om de muslimska attentatsmännen.
Vad hade hänt om Jimmie Åkesson gjort detsamma?
Och ficktjuvs palestinier och tokiga vålds irakier i svenska fängelser kallar judar för jehudi
Arnstad hade antagligen inte läst följande notis i översättning från danska Snaphanen:
Den mest komiska, hycklande och farsartade rubriken i går måste vara denna: ”Ingen högerkoppling till synagogaattacken” vilket betyder: “Vi hade hoppats på nazister men det var några onämnbara.” De onämnbara attentatsmännen var araber, som var färska ‘nyanlända’ som kom för ett år sedan från Levantens judehatarstater.
Snaran runt halsen börjar kännas. Har tittat på film hur de som hängs ser ut.
De är rädda? Vem är de? Henrik Arnstad är de, och han är rädd?
Upp som en sol och ned som en pannkaka.
Henrik Arnstad så kan det gå när man är vilse i pannkakan.
Hen känner sig tvungen för att fäkta madly för att inte bli hängt.
Va är stasministerns kompis på dåligt humör. Det går inte, det får man inte göra, kalla nån för kräk.. sedan att de är det, kräk asså, men det hör inte hit, vilken rasist,faschist,nazist, ups, hur blev det nu. Kallat självaste historieprofessorn för rasist…..,
Antingen begriper han inte vilka som ligger bakom attentatet eller så har han mindre än ett år före valet, ”vänt kappan efter vinden”.
Gissar på det första ! Som rådgivare åt Svittsaren,krävs ingen högre utbildning.
Kul att Henke också är rasist.
Noterar att Morgan, Margot och nu Henrik blivit tydliga mot antisemitism.
Kan det vara så att det gäller värva röster så att de onda inte röstar på SD 2018?
Påminner om de godas historiska rötter
http://www.bilddump.se/bilder/20171211093525-155.4.195.235.png
Tror du har rätt. Hoppas i n g e n går på det!
Dummare än tåget…
Jag tror jag ska anmäla honom för hets mot folkgrupp. En som sa likadant om IKEA mördaren blev dömd för detta. Det vore kul om den där IQ befriade muppen åkte dit
Tack för dagens goda skratt! 🙂
Hehe gör det….jag ställer upp som karaktärsvittne…:-)