HATMEDIA. Det vänsterextrema statskontrollerade propagandaorganet Sveriges Radio påstod igår att en anställd på Sverigedemokraternas riksdagskansli pekats ut som en tänkbar säkerhetsrisk.
Nu skriver Aftonbladets Ingvar Persson i en ledare att SD:s ledning viftar bort kritiken som illasinnade rykten. Aftonbladet menar att om det handlat om något annat parti än SD skulle gårdagens avslöjande ha rört upp himmel och jord och beskriver hela SD som parti som ett säkerhetshot.
”Men så fungerar det alltså inte i Sverigedemokraterna. Där skickas presschefen ut för att rycka på axlarna. Oron från olika säkerhetsexperter avfärdas som ’hörsägen’ och ’partsinlagor’”.
-Pettersson undrar om det inte finns någon klok journalist på Aftonbladet? Den så kallade säkerhetsrisken har avgått idag, ett dygn efter avslöjandet. Är inte det ovanligt rask agerat Ingvar Persson?
- Hur många år var Mona Sahlin en säkerhetsrisk utan att du reagerade?
- Den moderate riksdagsmannen Waberi likaså?
- De sju riksdagspartier som slaktade försvaret?
- Islam Persson! Varför nämner du aldrig säkerhetsproblemen med tiotusentals vapenföra muslimska män i landet?
- Aftonbladet med sitt nazistiska förflutna – är inte det en säkerhetsrisk?
”Det av västmakterna inringade Tyskland har sprängt sina bojor och går nu med fri och ökad styrka till sin europeiska, sin världshistoriska mission att krossa den röda regimen som utgjort ett ständigt hot mot själva frihetens princip.
Hitler och Stalin hade slutit en fredsöverenskommelse “Molotov-Ribbentrop pakten”, så ryssarna var helt oförberedda. Hitlers anfallskrig mot Sovjet ”operation Barbarossa” startade kl 03:15 den 22 juni 1941 med att över 3 miljoner tungt bepansrade soldater bröt igenom gränsen och påbörjade ett flerårigt utrotningskrig, mot dom ryska “undermänniskorna”. Detta var alltså “Europas frihetskrig” enligt Aftonbladet.
Längre ner i artikeln fortsätter Aftonbladet: “Nu har Tyskland tvingats att först göra rent hus på den servilt styrda kontinenten…”

Normala människor varken köper eller läser Aftonbladet.
Aftonbladet av år 1941 hade inte full information om orsaken till ”Operation Barbarossa” den 21 juni. Tyskarna förekom med två veckor Stalins angrepp på Tyskland och Europa:
http://whitetv.se/en/historiefoerfalskning/33-historiefoerfalskning/1598-stlin-ville-attackera-hitler-foer-75-ar-sedan-unternehmen-barbarossa-var-ett-foersvarstag.html
Vad är SÄKERHETSHOT?
http://pbs.twimg.com/media/CtG_-9XWAAE8XEK.jpg
Vaddå få??? Har de fått låta dem passera tidigare?? Riktigt så dumma är vi inte att vi går på sådan skit. De har bara varit tvungna att ringa polisen innan. Vad gör inte media för en bra säljande rubrik.
Det kastades handgranater i Malmö nyligen –
det framkom då att det inte var förbjudet att ha dylika vapen. Det startade en debatt först då om införselfrågor!
Sånt här bara stärker mitt stöd för sd.ingen kil i spricka som Aftonbladet vill.tror inte sd förlorar på sån här skit.
Migrationsverket är det absolut största säkerhetshotet mot den suveräna nationalstaten Sverige, största säkerhetshotet alla kategorier!
Tydligen har sjuklövern inte förstått vart det absolut största hotet utgörs av den fullständigt ohejdade asylturism som skett och som just nu sker!
Märkligt att SÄPO, ordningsmakten och rättsväsendet inte förstått det!
Ännu märkligare att försvarsministern inte för en sekund reagerat på vidöppna gränser där vem som helst utan kontroll har och kan ta sig in i Sverige!
Ännu mer märkligt är att politikerna i sjuklövern inte uppmärksammat säkerhetshotet mot demokrati och yttrandefrihet som religionen Islam utgör!
Tydligen utgör en endaste person som dessutom säkerhetskontrollerats det absolut största hotet mot suveräna nationalstaten Sverige! Nog är det att sila mygg och svälja kameler!
Reinfeldt hade det dåliga omdömet att ta in Waberi på riksdagslistan och sedan sätta honom i Försvarsutskottet. Där får man information om det allra hemligaste. Men då vare det ingen från Expo, så kallade experter, vår försvarsminister eller media som varnade.
Vad som är rätt eller fel vet inte vi utomstående. Men ni som är våra övermänniskor är i varje fall inte trovärdiga – tyvärr!
Det blir säkert med detta som med samtliga andra idiotiska påhopp på SD. 7-klövern får bita i det sura äpplet och inse att dom inte klarar att skita ner Sveriges största parti mer. Fattar dom inte att ju mer skit dom kastar på SD ju större blir dom.
Man ska inte ropa varg.
Vi minns Ny Demokrati de blev också påhoppade av PK-pressen, kommer det ett parti som vill försöka minska gruppvåldtäkterna och annan brottslighet, minska invandringen mm. så blir det partiet angripet som tusan.
Varför ömmar Aftonblaska m fl liknande sverigefientliga grupperingar nu plötsligt för nationen Sveriges säkerhet?
Deras ansträngningar har ju hittills haft som målsättning att helt utplåna Sverige från att tidigare ha varit en fri och självständig nationalstat med god försvarsförmåga.
Aftonblaskan med dess anhang av Quislingar är mycket sent ute om de ändrat åsikt och nu i elfte timmen med tvivelaktiga motiv påstår sig vilja rädda spillrorna av vårt kära fosterland Sverige från total undergång.
Jag förvånas alltid över, att AB har lyckats fånga in alla journalister med tunnelseende.
Det brukar normalt i ett partiskt media, alltid finnas någon/några som är mer sansade och förnuftiga.
EXPO-ÅSIKTSREGISTRERARE; Folkets Demo idag:
http://pbs.twimg.com/media/CtHWLCPWAAERBvS.jpg
Undra vilka som är en säkerhetsrisk för Sverige.
Om nån från Ryssland läser detta.
Ett tips är att Anfalla nu,för inte en enda normal person skulle förvara Sverige som det set ut idag.
Om Ryssland anfaller stryps bidragen till muslimerna. Bra va!?
Skulle jag också vara en säkerhetsrisk? Inte SD medlem men dock sympatisör….. Ser gärna att Trump vinner det Amerikanska presidentvalet samt att jag gillar Putin och hans ledarförmåga. Jag har alla kriterier att vara en säkerhetsrisk enligt Aftonbladet. Jag, kärring, 55+, sjukpensionär och boende på landet. Skulle jag vara en säkerhetsrisk? Aftonbladet – se er omkring, titta ut på gatorna och ta en funderare på vad som är den riktiga säkerhetsrisken!!
Den farligaste säkerhetsrisken för Sverige idag är utan tvekan den Svenska regeringen med Stefan Löven i spetsen. Han är mycket farligare för Sverige än vad Putin är.
Den fetlagde negern var även tilltänkt som ”stridspilot”. 🙂
https://petterssonorg.files.wordpress.com/2013/04/waberi-jas.jpg
Black nigger down 😉
Negerhuvudet som uppehåller sig i Göteborg, Waberi satt i försvarsutskottet för Moderaterna.
Hur mycket information har inte den muslimske negern fått som absolut inte muslimska negrer skall få?
Negern är ett säkerhetshot.
Alla negrer och muslimer är ett hot mot vårt land.
Ingvar Persson likaså, hur fan kan merparten av alla idioter samlas på denna så kallade tidning, den ena infantila idioten avlöser den andre,
är det möjligen ett krav att vara sinnesrubbad för att jobba på
kloaksystemet AB??????????????????????
Den värsta säkerhetsrisken i Riksdagen är Kaplan. Kännedom om hela vår IT och stadsplanering. Kopplingarna till suspekta muslimska organisationer är väldokumenterade.
Aftonblaskan lever vidare ett par år till tack var stöd från LO och Socialdemokraterna. I år fick dem mindre. 6 miljoner. Nu skall AB även sända morgon TV på Stenbeckägda TV 3.
Hög tid Sverigedemokraterna börjar tänka i samma banor.
Hela svensk slask och hatpress är ett hot mot svenska folket. Ingvar Persson borde kanske hyfsa till sitt utseende på bilden ser ut som en slofs.
Ser ut som en kommunistisk slusk, passar bra tillsammans med Arnstad som representanter som PK idioter
En nyvaken uppenbart bakrusig ovårdad arbetarimmiterande medlem av den nya överklassen som yrvaket kisar på det nya Sverige som är uppdelat mellan människor som vill ha ett fungerande samhälle för sina barn och barnbarn och välfärdsmigranter. Varför ska vi ta notis om honom?
Stäng ner Aftonbladet, det är där säkerhetsrisken ligger
Och så glömde jag, byt ut regeringen, pronto
Det som förvånar mig är att någon tar i denna pissblaska, och dessutom betalar pengar för det? Köp inte skiten så självdör dom, skulle sen den likaledes infantila regeringen komma på att stödja
den med skattemedel, så spelar det ingen roll, om ingen köper
skiten, så kommer deras sinnesförvirrade artiklar inte ut till allmänheten!
”Samhällets observatörer” är enbart små skitnödiga marionetter som gör exakt vad regeringen vill, och regeringen är enbart skitnödiga marionetter åt Bilderbergarna…
”Säkerhetshot”, i landet absurt så ska nu tullen få beslagta handgranater, det verkar att vara allvarligt menat………
http://www.svt.se/nyheter/inrikes/regeringens-forslag-tullen-ska-fa-beslagta-handgranater
Dessa anti-svenska krafter kommer säkert närvara vid Folkets Demonstration idag!