INVANDRARVÅLD. I tisdagskväll fick polisen larm från personalen på finlandsfärjan ”Galaxy” att en kvinna i 20-årsåldern blivit utsatt för gruppvåldtäkt.
Efteråt greps fyra män, misstänkta för våldtäkt. De anhölls natten till onsdagen av åklagare.
De misstänkta är 37, 35, 32 och 26 år gamla. Alla fyra misstänkta är män som invandrat till Sverige från Turkiet och Irak de senaste tio åren. Två av dem kommer från den kurdiska staden Bismil i Turkiet. De fyra misstänkta männen har numera svenska medborgarskap.
-Pettersson noterar att hatmedia inte är intresserade av att redogöra för männens bakgrund, för dem och Twittervänstern räcker det med att det är män.
Så sent som den 17 juni i år frikändes fyra unga invandrarmän från tredje världen män som stått åtalade, misstänkta för att ha gruppvåldtagit en kvinna på samma färja Galaxy i mars.
Den frikännande domen beskrevs som en skandal. Tingsrätten menade att det inte går att bevisa att den unga svenskan befann sig i ett så hjälplöst tillstånd och under sådant tvång att männen kan dömas för våldtäkt. De frias därför. En full kvinna våldtas av fyra män som naturligtvis säger att hon var med på det och då lägger tingsrätten bevisbördan på kvinnan.
Advokat Elisabeth Massi Fritz sade då att vårt rättssystem borde skämmas.
Man kan också undra om rederiet har ett ansvar. Sedan estländarna tog över och startade rederiet Tallink Silja Line verkar det ha blivit rena fyllfärjorna och då ska man veta att det var långt ifrån lugnt tidigare. Tallink är Östersjöns största rederi men har skulder i mångmiljardklassen och jag skulle tänka mig för två gånger innan jag betalade några dyrare resor i förskott och med det dåliga rykte de börjar få så…

Det börjar bli flör mycket nu! Vi svenskar är dock redo. Kommer bli en överraskning för de so tror hela landet kan våldtas !
[…] Tidigare på bloggen […]
Svenska flickor /kvinnor har ingen frihet längre, förbaskade skitfolk som väller in i vårt land.
http://www.gp.se/nyheter/sverige/isabelles-v%C3%A5ldt%C3%A4ktsman-g%C3%A5r-fri-trots-bevis-1.3770288
Inom islam är det mycket som jag finner motsägelsefullt. T ex att dessa män inte kan gå på badanläggningar, klä av sig och duscha och sätta på sig badbyxor innan de går i bassängen. Varför? Jo, de får inte visa sig nakna för någon utanför familjen.
Hur kan de då utföra gruppvåldtäkter utan att blotta sig för de andra deltagarna?
De skrattar bara åt åkl och polis. Alla kommer säga sig vara 15 år och därmed gå fria.
GRUPPVÅLDTÄKT – förövarna är till 99.9% utomeuropeér.
Europeiska män saknar intresse för att tömma sädesblåsan i grupp.
Det börjar bli MYCKET nu…
Det går att göra väldigt enkelt, inga araber in i landet och inga araber på båten.
Babbar som vanligt eller som SVT kallar dem Svenskar.
Förtydligande: De är muslimer. Muslimer alltså.
Glöm inte att de är muslimer!
Det kommer aldrig att glömmas. Aldrig! Lovar.
Men kommer säkert att släppas som det heter i brist på bevis, ställ sen det i relation till cirkusen Julian Assange, som två Sossehaggor hade sex med Julian A. ovetande om varandra, men när detta blev uppdagat anmälde båda Assange för våldtäkt, denna cirkus har nu pågått i sex år och kostat samhället miljoner? Men att våldta i grupp blir det knappast något åtal för, speciellt inte när förövarna kommer utifrån, och det gör dom intill 100%.
Mycket passande sagt, Tony ! Om Julian Assange kom från ett MEME-land, då skulle han aldrig åtalas för våldtäkt. Dessutom hade Sosse-kvinnorna sex med Assange frivilligt – ingen våldtäkt, men det måste ses politiskt korrekt. Vilken teater !!!!
Den påstådda våldtäkten bygger väl på att han skall ha kommit i henne fast hon inte ville det eftersom kondomen var trasig.
Huruvida sedan Assange hade sönder den med flit eller om den bara var sönder är en annan femma. Sex ville hon antagligen ha iaf och våldsam var han förhoppningsvis iaf inte mot hennes vilja.
Twitter raderat. hehe..
http://samtycke.nu/2010/09/30/fallet-assange-uppgifter-raderas-om-och-om-igen/comment-page-4/
Mycket bra jämförelse!