Den saudiske prinsen Nawaf Al Saud inte bara efterlever det i södra Frankrike införda förbudet mot att visa sig i burkini på allmänna badplatser, han föregick dessutom lagstiftningen med många år.
FjärranÖsternRedaktören konstaterar: Att jämfört med prinsen verkar flickorna svältfödda!

Såg på Fria Tider att Gudrun ska köpa en burkini. Okej, gärna för mig. Ju mindre man ser av kärringen, desto bättre.
Vad skall de göra när allt är islamiserat?
Man får anpassa sig till seden dit man kommer och Nawaf Al Saud har lyckats bättre än majoriteten av slöddret som kommit dom senaste 40 åren.
Det är bra och tur att dessa kvinnor från Östligare länder har dessa heltäckande kläder, de ser för djävliga ut, utan dem.
Sila mygg och svälja kameler?
För Helvete!!!! Enda lösningen är att kasta ut alla Muslimer!!!!! Ut ur Europa!!!!
Frapperande ofta som flickorna / kvinnorna är vita och blonda.
Antar att de är där frivilligt !
Är behovet av lyx värt detta ?
FI tycker det är helt OK eftersom prinsen är muslim.
Sen har prinsen en stanin av bild att dömma. En namne just till dig – alltså en stand up! 😊
Man kallar dom också för Lyxhoror, och det är exakt vad de är.
Jag ha mera respekt för de som gå på Malmskillnadsgatan en dessa lyxfnask.
Sandnegrer precis som judar har alltid föredragit blondiner. Så tiotusenkronorsfrågan är varför dom vill utrota den vita rasen i europa nu.
Hur vet du vad judar föredrar?
Är det en så kallad ”erfarenhet”?
Går en kvinna i kortbyxor i Abu Dhabi blir hon inspärrad…
Vi skall inte införa en medeltida kultur (burkini) i Europa…
Dessa brudar bör behandlas på samma sätt som fransmännen gjorde med kvinnor som gav sig i lag med Tyska soldater
Är det fler än jag som tycker att burkini mest påminner om en våtdräkt? http://www.evo.com/outlet/wetsuits/billabong-gc5-5/4/3-chest-zip-full-wetsuit-w/hood.aspx
Det rör sig nog om sexslavinnor och inte deras fruar. Den muslimska fromheten är dubbel = dubbelmoral.
Var är U37 när man behöver som mest ?