Mordlystna muslimer mördar en ”spion”

I en ny video som släpptes av de entusiastiska muslimerna i gruppen ISIS som hat titeln ”Commerce, That Will Never Fail” visar  tjetjenska muslimer från Kaukasien Ryssland mörda vad de påstår vara en spion. Videon släpptes den 5 mars 2016 och kommer från ”Wilayat al-Janub” Irak.. 

2 thoughts on “Mordlystna muslimer mördar en ”spion”

  1. (wojna allaha nie paznajut straha.)-fy fan vidriga

    Skrämmande. Här finns en teoretisk potentiell styrka på 100 tusen+ män i krigsförande ålder bara i Sverige, som antagligen skulle vakna till liv i okänd styrka om världen t.ex bestämmer sig för att utrota IS en gång för alla med t.ex taktiska kärnvapen eller någonting annat tillräckligt provocerande.

    Jag tror varenda politiker är medvetna och rädda för detta innerst inne och därför behandlas alla med silkesvantar, hur sjuka händelserna än är. Släpp loss ”satan” så fort som möjligt (ställa hårda ultimatum på Islam i hela världen att anpassa sig till västerlandet, bli fredliga och jämna IS kontrollerat område med marken) så visar det sig om ”satan” verkligen är så farlig, jag tvivlar på det.
    Tror vi har byggt upp en alldeles för överdriven rädsla för Islam, det skulle nog kännas så skönt med efteråt för de flesta, när världen fått ryta ifrån på allvar.
    Kan vi inte bli av med dem så måste vi kontrollera dem på något sätt.
    Nu är de så många att det troligtvis blir en övermäktig uppgift.
    Vår regering verkar tro att de helt sonika skulle bege sig av om vi bad dem.
    De är här för att stanna och de kräver vad de blivit lovade.
    Det kommer att krävas en strid för att bli av med / stävja dem och de är beredda. Våldskapital är det enda de har.

    En sak som ni kanske inte har fattat är att det är tillåtet enligt islam att ljuga för ickemuslimer.

    Du kan i princip inte lita på något som de säger, om du nu inte själv är muslim.

KommenteraAvbryt svar