Fråga

Vi vet nu att terrorister tagit sig in i Sverige.

Vi vet att de bor på asylboenden (Boliden och Västerbotten). Vi vet att ”borttappade svenska pass” används för att ta sig in i Sverige. Vi vet att falska syriska pass används i samma syfte. Vi vet att majoriteten av de som tar sig till Sverige saknar id-handlingar. Vi vet att 4 av 10 som fått uppehållstillstånd är personer myndigheterna inte har koll på.

Vi har känt till det här länge, ändå står vår statsminister i TV och säger att ”vi” har varit naiva. Suck!

Frågan är mer befogad än någonsin…

Svara på vår enkät

12 thoughts on “Fråga

  1. Så länge den obildade vilden och bastarden importerar muslimer kommer SD att öka. Att gömma undan dem på Malmömässan och slussa in den snabbt i stående bussar innebär inte att svenska folket är så dumma att de inte ser hur vänsterpatrasket mörkar fakta. Hade jag blivit arbetslös pga att man sparkar folk så att det lösgörs pengar åt muslimerna hade jag tveklöst lagt min röst på SD. Folk är trötta på alla dessa tjuvar som sätter demokratin ur spel och ”styr landet”.

  2. Börjar tvivla på att SÄPO fått helt rätt uppgifter och frihetsberövat rätt muslim! Helt klart kan det vara rätt muslim men det finns för många frågetecken. Den information som kommit genom media gör att det finns anledning till tvivel! Det kan i och för sig vara desinformation för att som vanligt vilseleda svenska folket!

    Å andra sidan börjar det bli tvivelaktigt om vem som är vem med tanke på debaclet med alla förfalskade pass som är i omlopp! Det finns inget som säger att det inte finns ett eller flera hundra pass med den nu frihetsberövade muslimens namn och nummer men med annan bild! Dessutom har vi gränskontrollen som inte ger ett skit utom i helt uppenbara fall, uppenbara fall är där personer som kontrolleras börjar bete sig märkligt på något sätt! Efter vad jag förstår scannas inte passen och kontrolleras då heller inte mot en databas, utan bara okulärkontroll genomförs och det ger i princip ingenting om inte kontrollanten har ett fruktansvärt bra sifferminne!

    Det finns en överhängande risk att rätt muslim, förlåt gärningsman gömmer sig i Sverige eller dess närhet! Fortsätter planera sina illgärningar mot svenska samhället och dess befolkning!

    I det läget tror jag nog att det är dags att mannen med boken innehållande alla ”guldstjärnor” ser sig om efter nytt arbete, därefter är det lämpligt att Löfven avgår och utlyser nyval!

    I det läget har Löfven och hens regering återigen visat vilka clowner det är!

    • Så länge säpo och andra desinformerar Svenska folket så är jag övertygad om att den som anhållits är totalt fel person.
      Flertalet av de riktiga teroristerna går omkring i Sverige och placerar ut sina ”krigare” lite var stans i landet, för att kunna slå till när som helst.

      • Eller i väntan på svenska pass kunna åka till ett annat land för att spränga bomber. Nyligen upptäckte man fem muslimer som hade åkte en ruskigt massa fighter för att slutligen hamna i Honduras med falska grekiska pass med avsikt att gå till USA.

KommenteraAvbryt svar