Skottlossning i Malmö

2015-10-19 20:43, Skottlossning, Malmö
Lägenhet beskjuten på Konsultgatan, Malmö.

En boende på Konsultgatan kontaktar polisen och berättar att det hörts höga smällar/skott. Vid kontroll i lägenheten anträffas skotthål i balkonginglasningen. Polis skickas till adressen.

Uppdatering

Tre skotthåll identifierade. Tomhylsor anträffade. Platsen avspärrad. Tekniker till platsen. Dörrknackning påbörjad.

Polisen

7 thoughts on “Skottlossning i Malmö

  1. Kriminella har vapen och det är lätttillgängligt. Numera kan man hyra ett vapen i Malmö men för en vanlig skattebetalare så måste man lita på polisen. I Malmö skulle de inte ens hitta ut ur en städskrubb. Jag skulle vilja att man kan beväpna sig så att man kan skydda sig, sin familj och det lilla man äger. Om de vet att någon kommer att skjuta tillbaka så ryggar nog de flesta muslimer. Muslimer är modiga när de kan ge sig på någon de vet de kan dominera men när det finns en risk att de själva kommer att bli behandlade som de skitar de är då backar de.

    • Har ett patrask till granne som flydde Seved. Ett riktigt bidragsproffs som ständigt snackar väl om Seved. När man frågar henne om det nu var så bra med Seved varför flyttade du…då blir hon tyst. Patrask och vänsterpatrask är smarta anser de sig själva när det gäller att lura till sig bidrag och uttnyttja systemet eller kopiera vad andra gör eller gjort som papegojor men när det gäller att tänka själva så klarar de inte av det. Det är därför de är patrask och i Malmö finns de i massor. En muslim skulle kunna våldta dem och de skulle fortfarande snacka väl om muslimer och ”multikultur”. Det är intellektuellt utarmat i Malmö.

  2. Varför kommer polis ? Sänd Militär så att skyttarna kan få bättre och kraftfullare vapen av Militären. Karl Gustav eller andra målsökande robotar. de grovt kriminella sju klövern har ju bjudit in dem till Sverige för att starta krig, vad annat tror ni / väntar ni er ?

KommenteraAvbryt svar