Inga flyktingar från Syrien

Donald Trump  tycker att man skall hjälpa behövande Amerikaner först.

https://www.youtube.com/watch?t=292&v=9CdWJsssIyw

4 thoughts on “Inga flyktingar från Syrien

  1. Karln är komplett galen.. Man kan inte rösta på honom bara för att han råkar tycka att man ska ”stänga gränserna” (det tycker jag också!). Han verkar vara helt debil (begynnande Alzheimer?) . Måste jag (under tvång) välja mellan honom och Hillary så är valet självklart – jag vill inte att USA ska styras av en pajas..Men huvudsaken är att Obama äntligen försvinner (nej, det har INTE med hans hudfärg att göra – ge mig en helsvart Reagan så skulle han få min röst). Men nu har jag inte rätt att rösta i presidentvalet, så det är en ”mote question” 🙂

  2. JB
    Det är bra att vissa politiker kan säga vad som behövs sägas/göras. Jag tycker absolut att Trump ska bli president, även Åkesson.

    Tänk vilket slöseri med skattepengar när Knugen missbrukar våra skattepengar i sin ferrari eller lyxyatch..Skippa appanaget till kungen och company, skicka dessa pengar till u-landsbistånd.

    Titta på vilken förmögenhet Trump byggt upp.Riskhantering är väsentlig.

    Tack för ordet.
    JB

    • Ang. ”Dela”-länken; det tycks vara problem med denna så fort där är en kommentar, vid ’klickande’ landar cursorn vid inläggets rubrik. Que?
      Mvh/TJ

KommenteraAvbryt svar