Dansk Folkeparti: ”Det här är bara början”

INVANDRING. Från och med den 1 september halveras den danska statens bidrag till nyanlända flyktingar efter en jämn omröstning i folketinget i går. Men det är enligt flera partier bara första steget för att minska invandringen. Invandringskritiska Dansk Folkepartis ledamot Martin Henriksen kallade från talarstolen i går beslutet för ”en bra början”. – Men det är, om det är upp till oss, bara en början, sa han enligt danska tidningen Politiken.

-Pettersson säger att danskarna gör det enda rätta. Att som Sverige näst intill ha öppna gränser och obefintlig id-kontroll skapar bara fler flykting och är vår ambition att tömma Mellanöstern och Afrika på folk så är svensk politik bra…

10 thoughts on “Dansk Folkeparti: ”Det här är bara början”

  1. Tror inte att de riktiga äkta flyktingarna bryr sig så mycket, men för bidragsturisterna bedragarna blir det nog inte lika attraktivt längre.

  2. 7 klövern borde ta sitt ansvar och avgå utan lön. Vi har inte råd att ha värdelösa politiker/parasiter som förstör landet. Tror dessa idioter att de släpper in analfabeter som skall rösta för S tror dom fel.

  3. Som jag sa till en nabo häromdan, ”En militär invasion med stridsvagnar och flygplan är historia – den afrikanska och arabiska invasionen av Sverige kommer att gå till krigshistorien som ’den tysta smygande ockupationen’. När folket märkte vad som hänt, var det för sent. ”

  4. sju klövern ger mer än dubbelt till gäst parasiterna än vad de ger i pension till Svenska pensionärer. Kastar ut sjuka och gamla från vården, sju klövern är riktiga äkta rasister. Hoppas att SISIS får träffa dem.

    • Det ligger mycket i din text Bertil….! Fredrik Reinfeldt såg att pengarna INTE kommer att räcka och ville höja pensionsåldern till 75 år! Efterträdaren Löven vill bygga GRATIS bostäder åt flyktingarna för det som finns i pensionsfonderna.
      DET SOM ÄR ILLA ÄR ATT BARN OCH BARNBARN INTE KOMMER ATT FÅ TIO ÖRE NÄR DE FÖRSTÖRT SVERIGE!!

KommenteraAvbryt svar