Eder FjärranÖsternRapportör noterar att hans ”Danska dialekt” är svår att förstå, lätt att förstå är i alla fall att han inte har några större ambitioner att anpassa sig till det Danska samhället!

Eder FjärranÖsternRapportör noterar att hans ”Danska dialekt” är svår att förstå, lätt att förstå är i alla fall att han inte har några större ambitioner att anpassa sig till det Danska samhället!
Dessa Imaner…. Varenda musse följer så fort de galer oavsett om vad. Enda folkslag som man inte åtalas för att hetsa emot är den vita befolkningen. Märkligt.
RLM:s intervju med Bertil Malmberg finns på youtube!
Citat:” Vi måste sätta ner bägge fötterna fort och hårt…!”
Minsta eftergift tar de som en seger, exempelvis när de inte behöver hälsa som vi gör, dvs ta i hand, bestämma att skolmaten inte ska innehålla fläskkött osv. – listan kan göras lååång….
För de som vill ha information om islam rekommenderar jag RLM:s intervju med Bertil Malmberg som är mycket påläst på ämnet. Islam är en IDEOLOGI armerad med litet religion och det är en dödlig cocktail. Ideologi eller religion MEN oavsett vilket så borde det kriminaliseras att predika/uppmana till mord som predikanten i filmen gör, vi tillämpar redan lagar i samhället mot exempelvis nazismen och det är förbjudet att förneka förintelsen.
Att det är tillåtet att som den här imamen gör hetsa mot judar och uppmana tillslakt/mord är skrämmande, han borde utvisas från EU för all framtid alternativt häktas och dömas till ett låååångt fängesestraff och därefter kastas ut ur Danmark och EU!
Visa ut alla imamer. Förbjud denna hednareligion i västvärlden. ”Fredens religion”, djävla skitsnack.