Charlotte Kalla – ny världsmästare på skidor 10 km i fristil i VM i Falun 2015.
-Pettersson tittar på TV, lyssnar på radio och tittar runt i slaskpressen, nu är de nationalister allihop…

Charlotte Kalla – ny världsmästare på skidor 10 km i fristil i VM i Falun 2015.
-Pettersson tittar på TV, lyssnar på radio och tittar runt i slaskpressen, nu är de nationalister allihop…
Förstår ni nu varför Bönderna har stamtavlor på
kreaturen, dom har sen länge förstått faran med
inavel, det blir bara defekter ifall man inte häller
reda på stammen!
Själv undrar jag hur Morgondagens kvinnliga skidstjärna
kommer att vara klädd, omkring 2025? Klädd i svart
modell sopsäck? Förresten, kommer snön att få lov att
att vara vit? Är inte det diskriminering mot det Svarta
rasen eller hur genuspedagoger? Vi får nog strö ut
svart sot i skidspåren så att dom mörka kan känna
sig välkomna!
Nordtugget, lever han ännu eller begick han självmord efter Callas vinst.
Inga somaliska framgångar i skidspåret?
Kalla är helvarm.
Det är roligt att vi inte bara en som är känd inom svensk sport……
…Skidsport finns knappast på kartan söder om Trosa
För den skull så saknas inte utövare söderut…kanske
ungefär lika mga som utövar Land-Hockey här uppe i
Skandinavien…med de inte sagt att Charlottes bedrift
inte skall hyllas…hon va bäst i Världen i går, på disci-
plinen att halka, ömsom hasa fram 10 km på plank!
…många tummar upp…Tack på förhand!.,)
…har inte Charlotte Kalla Samiskt påbrå?.,)
Skulle inte förvåna om de försökt ”jojka” in henne också för att få ytterligare fördelar framför majoritetsbefolkningen. Personer som har rötterna i de översta delarna av landet kan naturligtvis ha olika ursprung men generellt så finns stora likheter mellan de olika ointegrerbara grupperna att de sällan gifter sig utanför ”rasbarriären”.
Kalla tillhör gruppen tornedalingar som också är kända som lantalaiset eller kväner som mest sannolikt är den egentliga ursprungsbefolkningen som hade finska som modersmål. Men som de anhängare av utopier som politikerna är så tror man hellre att en folkstam har vandrat över kilometer tjock inlandsis än att germanska stammar befolkat Skandinavien söderifrån genom att följa efter den avsmältande isen.
Skidor är kul att åka men vem som vinner är inte lika intressant, det är alltid nån som vinner.
Fotboll däremot är både kul att spela och titta på.
Vinner aldrig något lag i fotboll?
Märkligt!
Jo, men det är roligt att titta på, skidåkarna ser alla skickliga ut.
Och dagens muslim som motvikt till det sköna.
http://2.bp.blogspot.com/_QfVWU-2pVL4/S8MOdzfxCTI/AAAAAAAANb8/5PgtT53EuUo/s1600/abu-hamza3.jpg
Vilken Vidrig Typ
Så vidare bildskön är inte den mordiska muslimen Abu Hamza.
Barnvakt åt Mona Sahlins barnbarn kanske?
http://s9.postimg.org/h17g7y82n/pg_6_hamza_epa_002.jpg
Innan hon tilldelades jobbet som ”värdelös” av ”birgitta tokarparen” så städade hon hotellrum på dotterns hotell, hon hade ju erfarenhet av att diska från tidigare i huvudstaden.
Ursäkta jag tänkte på måna muslim, ibland så går tankarna rätt.
Den typen har skattebetalarna i UK underhållit i åratal, det var en personlig chock när BBC gjorde många intervjuer med honom, förövrigt så betalar UK,s skattebetalare för hans hustrus och barns liv i UK.
Trodde inte att det var sant de första gångerna som han fick tid på BBC! Från min sida sett så var han vidrig !
En stilig karl i givakt!
http://img.thesun.co.uk/aidemitlum/archive/01596/abu-hamza-main_1596693a.jpg
…e väll näpen?
Tre synonymer till: tågående däggdjur, halvapa, antropoid. Försöksdjur!!
Hos petterssons får man se hur de verkligen ser ut, men då SVT visar bilder på de Islamiska Svinen är det oftast yngre spänstiga killar som ser ut att delta i någon festival.
Vill verkligen denne Albin ha sin bild publicerad och bli avslöjad på detta sättet?
Aha, jag som trodde det var Albin som ville visa en
bild på sig själv!
Synd att hon redan har en ort döpt efter sig. Charlottenberg heter den och vem av er blir först att placera den på rätt plats. Det vill säga att man kan mer än Anna Batra (M) som är en sneseglare i både politiken och geografin. Det ska väl inte vara så svårt!
Muslimer har också en ort/stad uppkallad efter sig.
Ödeshög!
BRA! Ödeshög har jag varit vid i lumpen. Vi tältade i mitten av augusti vid Hästholmen. Ett minimalt övningsfält, där vi fick lära oss kasta handgranat. Minns inte om det var en eller två. Det var dock vår enda övning med skarpa handgranater. Minns inte om vi hade andra övningar med attrapper. Jag var dock artillerist i det militära.
Så ska en slipsten dras, eller skidor i fristil åkas. Då går även norska drömmar i krasch.
Ni skulle se hur norsk TV slår upp det hela.
Norge har vunnit nästan alla medaljer, men det är inte det viktigaste.
Att slå ”svensken” är prio 1.
Så i dag har det frågats om och om igen.
VAD GJORDE VI FÖR FEL?
VARFÖR VANN SVERIGE?
Stackars komplexfyllda grannar, hahahahaha.