Representanter för den ”fredliga och humana religionen” har enligt uppgift halshuggit minst 150 kvinnor, vissa av dem gravida, för att de vägrat att gifta sig med dem.
Iraks ministerium för mänskliga rättigheter, sa i ett uttalande, att kvinnorna i Iraks västra provins al-Anbar mördades av den islamiska statens terrorister och sedan begravdes de i massgravar i Fallujah.
”Minst 150 kvinnor , inklusive gravida, avrättades i Fallujah av en militant man vid namn Abu Anas al-Libi, efter att de vägrat att acceptera muslimska äktenskap”…

En sorgens dag även för alla som gillar/at Udo Jürgens.I ålder av 80 år den omtyckte kompositören och sångaren hastigt avliden.Under en promenad i sitt nuvarande hemland Schweiz,bröt han samman…Hjärtat ville inte han skulle få uppleva ännu en jul.
http://www.morgenpost.de/kultur/article135630269/Udo-Juergens-ist-tot.html
För oss som lever norr om Östersjön,är det svårt att förstå hur stor Udo var i tysktalande länder…Alla hans c.a 1.000 (till stor del egen komponerade schlager) känner alla i dessa länder.Lägger därför in första sidan av kvällens BILD,som visar lite av den chock som drabbat många idag:
http://www.bild.de/unterhaltung/leute/udo-juergens/an-herzversagen-gestorben-39068328.bild.html
Det finns något som heter ”ett öde värre än döden” och de valde döden.
Det man tyckte om muslimerna tidigare blir ju bara sämre och sämre !
VAD FINNS DET FÖR BRA ATT VARA MUSLIM ???
Bara krig och elände i deras länder, och är på intåg i Sverige nu !
Varför kan inte dom vettiga muslimerna få stopp på deras galna kompisar ? Bäst är kanske att se alla muslimer som galna ? Detta då dom inte åtgärdar problemen.
Alla följer Islam så varför skulle någon av dom vilja stoppa.
Jag tror att man får fråga dom s.k journalisterna var dom ”vettiga” finns – om det är i ”no go zonerna” eller var dom är.
Det är alltså muslimer som är i farten igen.
Fakta: Muslimer verkställer islam!
Det är blodtörstiga svagt begåvade och kaotiska muslimer som efter avslutad slakt har möjlighet att kasta id-handlingar och söka asyl i Sverige?
Är det offentliga halshuggningar Svenska folket vill se som söndagsnöje i framtiden?