Enligt pedofetens föreskrift

Representanter för den ”fredliga och humana” så kallade religionen mördar på denna video en yngre man som begått det fruktansvärda brottet att konvertera till kristendomen. För ett så fruktansvärt brott finns enligt koranen inget annat att göra än att döda brottslingen.

FjärranÖsternRapportören tror dock att representanterna för den ”fredliga och humana” begår ett allvarligt fel här, skulle han inte ha halshuggits?

Läs mer HÄR om islams föreskrifter om hur och när man skall mörda folk som inte längre vill tillhöra de ”fredliga och humana”.

 

 

7 thoughts on “Enligt pedofetens föreskrift

  1. @Ruben
    Den mannen är väl vad vi västerlänningar kallar för seriemördare.Börjar i unga år plåga och döda djur för att sedan övergå till människor – men han har det som yrke.

  2. Vad händer om tex en svensk konverterar till Islam och efter låt säga några år ändrar sig och inte vill tillbe Allah längre blir den personen avrättad eller gäller andra regler då? Om avrättning sker vem utför avrättning i sådant fall?

  3. I något så när friska länder finns det i regel ett rättssystem som tar hand
    om eventuellt begångna brott, men i denna sjuka religion kan vilken
    som helst agera både domare och bödel !

  4. Man tvingar in folk i religionen islam och man har dödsstraff för dem som konverterar till någon annan religion. Vad har vår arabiske gäst Ali att säga om detta. Jag har skrivit så här tidigare:
    http://petterssonsblogg.se/2012/10/24/islam-hedrar-analfabetism-fattigdom-och-underutveckling/
    Samt det här angående apostasi som också på Wikipedia:http://sv.wikipedia.org/wiki/Apostasi
    Muslimska Brödraskapets andlige rådgivare Qaradawi på TV:
    ”Om muslimerna hade gjort sig av med straffet för avfällingar skulle islam inte existera idag”
    http://petterssonsblogg.se/2013/02/15/straffet-for-apostasi-ar-doden/

    Här skulle vi vara glada för förklaringar från vår husmuslim, men sånt här tar han inte i frivilligt.
    Men han kan likväl hållas ansvarig för detta mord, eftersom han inte har varit aktiv i den här frågan. Jag lovar er att han inte kommer att ta i detta väldokumenterade straff. Han räknar hellre de som med mycket övertalning konverterar till islam, eller de som är psykiskt sjuka när dem konverterar.

KommenteraAvbryt svar