Enligt föreskrift

Turkiet sköt igår ned en Syrisk helikopter som de påstår kommit in över Turkiet,

Helikoptern störtade dock på Syriskt område.

Piloten räddade sig med hjälp av en fallskärm.

Enligt de muslimska terroristernas sedvänja så dödades han och huvudet skars av när representanterna för den ”fredliga och humana religionen” fick tag på honom.

Bilder och video från detta utövande av muslimsk ”medmänsklighet” på MailOnline

One thought on “Enligt föreskrift

  1. Jag undrar verkligen om Turkiet skött detta rätt. En helikopter flyger inte särskilt många meter i horisontell riktning, efter att ha blivit träffad av någon luftvärnspjäs. Då är det förmodligen mycket svårt att konstatera att helikoptern varit på Turkiskt territorium. Dessutom vet jag inte om Turkiet förklarat Syriens regering krig. Annars anser jag att de inte ska skjuta först och fråga sen. Men den turkiska presidenten Erdogan, har ju valt sida och då givetvis för det mordiska brödrapacket, eftersom han själv är en företrädare för dessa islamister från Al-Qaida.
    Att sedan islamisterna åter ägnar sig åt brott mot krigets lagar, genom att halalslakta piloten när han kommit ner med fallskärm, är givetvis ännu ett krigsbrott dessa gör sig skyldiga till.Även deras allierade vapenleverantörerna till Jihadisterna, som Obama, Reinfeldt, Cameron och franske presidenten Hollande och givetvis alla gulfstaterna, Turkiet och Libyen och en hel del andra inte uppräknade får väl ingå bland dem som bör dömas för brott mot krigets lagar, då de inte stoppat sina vapenleveranser trots alla krigsförbrytelser hos främst rebellerna.

KommenteraAvbryt svar