Spaniens dilemma!

Framförallt något för vår civilekonom Ali att titta på. Spaniens problem är stora, mycket stora, och det beror i första hand på den stora okontrollerbara  immigrationen av muslimer inklusive många islamister, såsom i hela Europa. Det kommer att bli inbördeskrig i land efter land och islamisternas hemländer kommer att bombas från luften, från land i form av landbaserade missiler och från havet. Det är vår framtid Ali. Vi kan ju inte bomba våra egna städer, eller hur?

 

3 thoughts on “Spaniens dilemma!

  1. För ca ett år sen gick många muslimer ut med plakat för att fira ”sitt” Andalusia bl a i Egypten. Det var visst någon årsdag flera hundra år tillbaka. De sa också att det snart skulle tillhöra Ummah och Kalifatet igen.

    Man log lite åt detta men leendet börjar bli en grimas.

  2. Med 52% ungdomsarbetslöshet i Spanien så står landet inför en katastrof. Det enda de kan göra innan det är försent är att strypa alla bidrag men vet inte om det hjälper längre, för då kommer den rika arabvärlden att sponsra sina muslimska anhängare i de länder som muslimerna har under occupation. De har ett mål………………………………………..att vara härskare över hela världen. Barnbegränsning struntar de fullkomligt i de bara förökar sig till vilket pris som helst. Krig och våld är inget problem för dem, de gör nya barn, männen får ju 72 jungfrur efter döden.
    Vi är illa ute, för dessutom håller de sig med slavar antingen öppet eller genom att de lever på våra skattepengar.

KommenteraAvbryt svar