Uppdaterad 2013-05-24 09:31
DEBKAfile har publicerat en artikel om halalslakten av en brittisk soldat i London.
Allah är som vanligt inblandad när det gäller halalslakt. I artikeln skryter jihadisten, tillika muslimske predikanten Michael Adebolajo inför de förbipasserande, samtidigt som han viftar med sina blodiga händer: ”Vi svär vid Allah den allsmäktige att vi aldrig kommer att sluta kämpa för dig. Det enda skälet till att vi har gjort detta är för att muslimer dör varje dag. Den brittiska soldaten är en ‘öga för öga, tand för tand’”. Enligt Jihad Watch redovisar jihadkrigaren Surat at-Tawba vilken är den 9:e suran i Koranen men i de censurerade filmklipp som finns hörs i stället en reporters röst. Troligen avsiktligt editerat för att eliminera referensen till Koranen. En liknande ”vittvätt” gjordes i filmklipp från Södertälje då en kulturberikare dog av plötslig huvudvärk och där en av hans kompanjoner ropade Allahu Akbar flera gånger.
Sura 9 innehåller bland annat verserna:
9:5 Men när de fridlysta månaderna gått till ända, så döda månggudadyrkarna [judar och kristna], varhelst Ni finner dem. Grip dem och spärra in dem och lägg er i försåt för dem på alla möjliga ställen, men om de omvänder sig förrättar bönen och ger allmosan, så låt dem dra sin färde. Gud är förvisso överseende och barmhärtig.
9:29 Strid mot dem som varken sätter tro till Allah eller den sista dagen, inte heller håller det förbjudet som förbjudets av Allah och hans apostel, inte heller erkänner sanningens religion, även om det är bokens folk [kristna och judar], kämpa mot dem tills de betalat skatt [jizya] bredvilligt med underkastelse och själva känner sig besegrade.
9:30 Den som tror att Kristus är Gud måste dräpas.
Premiärminister David Cameron sade i sitt tal till nationen att det inom islam inte finns någonting som rättfärdigar detta brott och betecknade terroristerna som förrädare av islam. Detta, trots att de muhammedanska skrifterna är fulla av just sådant som rättfärdigar sådana handlingar. Det är alltså inte bara imamer som begagnar sig av de muhammedanskt sanktionerade lögnerna, men även en brittisk premiärminister.
En annan som har fördömt dådet är Barack Obama som gjort det utan att överhuvud taget nämna islam eller jihad: ”I condemn in the strongest terms the appalling attack against a British service member in Woolwich on May 22. The United States stands resolute with the United Kingdom, our ally and friend, against violent extremism and terror. There can be absolutely no justification for such acts, and our thoughts and prayers are with the family of the victim, the police and security services responding to this horrific act and the communities they serve, and the British people. Our special relationship with the United Kingdom is especially important during times of trial, and I look forward to my trip to the United Kingdom to participate in the June G-8 Summit, hosted by Prime Minister Cameron, which will include discussions on the important global security challenges our countries face together.”
Det vore lämpligt att dessa politiska ledare sattes i koranskola för att lära sig vad som står i de muhammedanska skrifterna.

De här halalslaktarna som slaktar folk för att ”muslimer dödas varje dag” är svåra att ta på allvar. Om de nu menade vad de säger så skulle de ju naturligtvis döda muslimer om det nu oroar dem att ”muslimer dödas varje dag” Det hjälper liksom inte att döda ickemuslimer för det är knappas ickemuslimerna som dödar flest muslimer. För att få slut på muslimdödandet blir alltså logiken att muslimer måste dödas.
Om det nu inte är så att dessa mänskliga anomalier anser att inga andra än muslimer får döda muslimer.
Ok, ser nu hur de förutsägbara kan vinkla detta till att jag anser att muslimerna ska utrotas med gas i norrlands saltgruvor, och att foster ska slitas ur magarna på muslimska mammor medan man äter en apelsin med lite kanel…eller nåt (det är ungefär så den sortens människor, företrädelsevis på vänsterkanten, tolkar ifrågasättanden) 😉
Din logik är glasklar Vargen. Inga dödar så många muslimer som andra muslimer men det bästa vore naturligtvis att det inte förekom något dödande alls.