Möjligt terrordåd i svenska media

Möjlig terrorattack, skriver SvD när två svarta män mördar en brittisk soldat samtidigt som de skriker Allahu Akbar…

Woolwich Terror Attack – Soldier Beheaded By Two Men, skriver BBC.

Soldaten hackades ihjäl med machete och köttyxa av två svarta män. Gärningsmännen sköts sedan när de försökte attackera poliser som larmats till platsen. Londonpolisen betraktar mordet som ett terrordåd.

13 thoughts on “Möjligt terrordåd i svenska media

  1. DEBKAfile har publicerat en artikel om halalslakten i London http://www.debka.com/article/22986/In-London-as-in-Boston-terrorist-killers-were-known-to-security-services

    I denna skryter jihadisten, tillika muslimske predikanten Michael Adebolajo inför de förbipasserande, samtidigt som han viftar med sina blodiga händer: ”Vi svär vid Allah den Allsmäktige att vi aldrig kommer att sluta kämpa för dig. Det enda skälet till att vi har gjort detta är för att muslimer dör varje dag. Den brittiska soldaten är en ’öga för öga, tand för tand'”.

    Lögnaren David Cameron sade i sitt tal till nationen att det inom islam inte finns någonting som rättfärdigar detta brott och betecknade terroristerna som förrädare av islam. Detta trots att de muhammedanska skrifterna är fulla av just sådant som rättfärdigar deras handlingar. Det är alltså inte bara imamer som begagnar sig av de muhammedanskt sanktionerade lögnerna, men även en brittisk premiärminister.

  2. Allah är inblandad även i detta enligt http://www.jihadwatch.org/ Jihadkrigaren i London omnämner Surat at-Tawba vilken är den 9:e suran i Koranen men i ovanstående filmklipp finns i stället reporterns röst. Troligen avsiktligt editerat för att eliminera referensen till Koranen. Har sådant editeringar månn tro gjorts tidigare? Det hände bl a i filmklipp från Södertälje då en kulturberikare dog av plötslig huvudvärk och där en av hans kompanjoner ropade Allahu Akbar flera gånger.

  3. Glöm inte vad Reinfeldt sade senast igår. Han är stolt över att Sverige tar emot denna ofantliga mängd av invandrare för det skapar spännande möten mellan människor…………..

    • Offret tyckte säkert det var spännande, undra om ägget skulle tycka det är spännande när dessa subhumans gå lös på honom

KommenteraAvbryt svar