Av Stefan K
Krister Kronlid följer upp sin kritik mot partiet i en artikel på Newsmill.
Denna artikel skrevs igår här på Petterssons.
”Jag har hört partikamrater leendes uttala att ”om 50 år finns inte Israel längre”. Jag har hört partikamrater uttala att Israel är en olaglig statsbildning och bör upphöra. Jag har hört partikamrater säga att de vill kasta judarna i havet. ”
Så skriver Krister Kronlid i dagens artikel och befäster därmed sin kritik mot Socialdemokraternas antisemitiska syn. Enligt Kronlid har det också inkommit samtal från många partikamrater som bekräftar hans påståenden. På SSU:s Facebook-sida går diskussionen het som ni kan läsa här. Hur är det med rasismen inom socialdemokratin? Ilmar Reepalu kanske bara vidarebefordrat partiets ståndpunkt och utses nu till syndabock p.g.a. medias bevakning?
Källa: Newsmill

Jag har kollat på SSU. Alla med blattenamn är antisemiter och då också troligen islamister, men i sossarna är partipiskan hård och används flitigt så 90 % av resten är också antisemiter. Det är ju dessa som istället ska be hela Världen om ursäkt för att de är rasister av stora mått. Inte undra på att sånt folk inte vill att sanningen ska komma fram. SSU är ett jävla rasisttillhåll. Det är dagens sanning och gäller förmodligen 95 % i moderpartiet också.
Men det är inte lika utbrett hos fotfolket och valboskapen, förutom inom arabkulturen i stort. De är Världens värsta rasister.