Av Pettersson som lånat det mesta från Julia Caesars söndagskrönika. Läs mer HÄR.
Sverige ska monteras ned som nation. Etniska svenskar ska upphöra att existera som folkgrupp. Alla på jorden ska vara ett enda blandat, härligt färgrikt folk som fritt strömmar över de gränser som på sikt ska utplånas. Som ett steg på vägen mot det universella Utopia ska den svenska välfärdsstaten förvandlas till grus och aska. Destruktionen är i full gång. När vi inte längre har någonting att försvara har de onda krafterna nått sin slutliga destination.
Ett skräckscenario? Förvisso. En grundlös fantasi? Nej, inte alls. Utplånandet av nationer och kulturer är målet för starka både inom- och utomparlamentariska krafter i hela världen. Okunnighet och historielöshet hos allmänheten är två av medlen. Andra medel är en tynande nationell självkänsla som har undergrävts i decennier och diffusa skuldkänslor som är tacksamma att exploatera.
I Sverige har vi kommit långt – kanske längst i världen – i den nationella nedmonteringen. Skolan, påhejad av politikerna, har gjort sitt för att undergräva kunskaper om vår historia och pulvrisera en bildningstradition som för bara några decennier sedan levde och blomstrade. Journalistkåren har sedan 1960-talet aldrig missat ett tillfälle att upphöja globalisering och mångkultur till riksnorm och kasta skit på Sverige och svenska folket. Lika länge har politikerna dagligen stretat med uppgiften att förvandla Sverige till ett mångkulturellt inferno. De har sannerligen lyckats.
Konkurrensen är hård, men ett slags vidrighetsrekordet är en artikel skriven av Petter Larsson i Aftonbladet. Han är en av de oumbärliga krafterna i Aftonbladets propagandastall av vänsterslynglar. Utan orm, inget paradis. Den välfärdsstat Jimmie Åkesson tror existerade på 60-talet, fanns aldrig.
Petter Larsson glömmer dock en viktig sak. Han glömmer alla oss som var med när det fanns skolor och poliser i varje by, när ordet vårdköer inte var uppfunnet och läkare kom hem när man önskade och skatterna var betydligt lägre än idag.
Här är några citat från en föreläsning där han ger sin syn på Sverigedemokraterna. Jag rekommenderar läsarna att se videon, den är en enastående uppvisning i hålögd anal vänsterperversion. Notera den uttryckslösa mimiken och de kraftlösa, feminina handrörelserna. Cirka 16:35 minuter in i föreläsningen säger han:
“Det viktigaste tror jag är att man fortsätter brännmärka dem som nazister i varje givet läge. Man ska påtala vilka de är, liksom.”
“Min tanke med detta är att om man brännmärker SD stenhårt så kan man sedan använda SD som slagträ mot moderater och folkpartister. Kolla, deras förslag är som SD, och SD är ju nästan nazister. Det är i alla fall den logiken jag arbetar efter än så länge.”
-Pettersson säger att bit för bit håller de på att försöka utplåna vår historia.

Ytterligare en av Helins hjältar. Finns visst ingen botten för den slasktratt AB är idga.
@hane
Märkligt att du just tog upp knark…
Skrev en kommentar (som av någon anledning bröts)
till dig ang.ditt inlägg om kurderna.
Skrev bl.a att dessa under 80-talet abonnerade bussar,som for i skytteltrafik till Sverige.Här välkomnades de med öppna armar !!
Orsaken till deras förkärlek för oss i Norden,var att de hotades av utvisning från Tyskland.Skrev också att dessa hos oss var sedan tidigare välbekanta,som Palmes vänner genom PKK.
Något som på den tiden var helt obekant i Berlin,där jag då bodde…
I dag har alla jordens extremist-terrorister,en fast boplats i Sverige,som fullt accepterade socialhjälpstagare !!
Huruvida knarket har minskat i Tyskland vet jag inte,men bl.a detta var en av orsakerna till,att de var oönskade i vårt södra grannland !!
För mycket knark skulle jag påstå, hans fladdrande med handen, trötta ögon och att knark dödar hjärnan.
Dessa vänsteridioter som tror att de skall vinna valet 2014.
Julia Caesar på Snaphanen.dk,tillhör dem som jag alltid försöker följa..En skribent som har båda fötterna på jorden.På ett rakframt lättsamt sätt förmedlar han/hon den sanning,som idag sker i vårt förljugna samhälle,och sätter tummen på orsaken för Sveriges expanderande förfall.
Någon jag kan varmt rekommendera,för alla er som vill vara a`jour !!
Mannen ser farligt undernärd och hålögd ut, verkar lida brist på nåt ytterst väsentligt.
Som klokskap och sunt förnuft, m.m, m.m